Dania: Kamil Wilczek wicemistrzem kraju

Kamil Wilczek został z Broendby wicemistrzem Danii. W niedzielę jego drużyna przegrała z FC Kopenhagą 0:1, która obroniła tytuł mistrzowski.

Bartosz Zimkowski
Kamil Wilczek Getty Images / Giuseppe Bellini / Kamil Wilczek
Po dwóch spotkaniach, w których Kamil Wilczek nie zagrał ani minuty w lidze duńskiej, Polak tym razem pojawił się w wyjściowej "jedenastce", a FC Kopenhaga w derbach stolicy chciała postawić kropkę nad "i" w kwestii mistrzostwa Danii.

Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. FC Kopenhaga potwierdziła, że jest najlepszą drużyną w Danii i na trzy kolejki przed końcem ma 19 punktów przewagi nad Broendby. To oznacza mistrzostwo dla tego zespołu oraz wicemistrzostwo dla ekipy Wilczka.

Polak w niedzielnym meczu na boisku spędził 81 minut, otrzymał żółtą kartkę i jego posucha strzelecka w lidze trwa już 335 minut.

Wilczek zawodnikiem Broendby jest od stycznia 2016 roku. W poprzednim sezonie zajął z Broendby czwarte miejsce.

Czy Wilczek dostanie powołanie na mecz z Rumunią?