Pogoń - Bruk-Bet Termalica: remis w Szczecinie

W środowym meczu 34. kolejki Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Obie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Pogoń i Bruk-Bet Termalica wciąż pozostają bez zwycięstwa po podziale Lotto Ekstraklasy na dwie grupy.

Artur Długosz
Spas Delew z prawej PAP / PAP/Marcin Bielecki / Spas Delew z prawej
Zarówno jedni, jak i drudzy, w tym meczu chcieli odnieść zwycięstwo. Po podziale Lotto Ekstraklasy na dwie grupy Pogoń Szczecin poniosła trzy porażki i miała bilans bramek 0:5. Stosunek goli Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wynosił 0:11. "Słoniki" po podziale na grupy również przegrały trzy mecze. Teraz obie drużyny zdobyły po punkcie.

Już na początku meczu oba zespoły wypracowały sobie dobre okazje, których jednak nie zdołały wykorzystać. Później zarówno gospodarze, jak i goście, bramkarza przeciwnika starali się pokonać strzałami z dystansu. W 15. minucie ładnie przymierzył Spas Delew. Krzysztof Pilarz nie dał się jednak zaskoczyć.

Dokładność i skuteczność była największym problemem obu drużyn w tym spotkaniu. Gdy jeden lub drugi zespół wypracował sobie dobrą okazję, to brakowało wykończenia pod bramką przeciwnika. Tak było w 28. minucie, kiedy to po błędach w defensywie gości najpierw z ostrego kąta uderzył Rafał Murawski. Ten strzał obronił Pilarz, a dobitka Spasa Delewa była już niecelna.

Od początku drugiej połowy Pogoń zdecydowanie ruszyła do ataku. Aktywny był Dawid Kort, dobrą okazję miał Adam Gyurcso, lecz w ostatniej chwili zablokował go Artem Putiwcew. Goście mogli się odgryźć w 60. minucie. W dobrej sytuacji znalazł się Vladislavs Gutkovskis. Oddał strzał z 16 metrów, ale dobrze w bramce spisał się Adrian Henger. Zespół z Niecieczy jeszcze bliżej strzelenia gola byli blisko dziesięć minut później. Po błędzie Sebastiana Rudola z ostrego kąta uderzył David Guba, a Pogoń przed stratą bramki uchronił słupek.

Portowcy na prowadzenie wyszli w 76. minucie. Po dośrodkowaniu Adama Gyurcso świetny strzał głową oddał Kort. Wydawało się, że Pogoń wywalczy trzy punkty, ale w końcówce meczu, w 86. minucie, ładnym uderzeniem z woleja popisał się Vladislavs Gutkovskis. Bruk-Bet Termalica Nieciecza doprowadziła do remisu, a więcej goli w tym meczu już nie padło.

Środowe spotkanie w Szczecinie ostatecznie zakończyło się więc remisem 1:1.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
1:0 - Dawid Kort 76'
1:1 - Vladislavs Gutkovskis 86'

Pogoń Szczecin: Adrian Henger - Hubert Matynia (64' Ricardo Nunes), Jarosław Fojut (40' Sebastian Rudol), Cornel Rapa, David Niepsuj, Adam Gyurcso, Rafał Murawski, Mateusz Matras, Dawid Kort, Spas Delew, Marcin Listkowski (75' Seiya Kitano).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Guilherme Sitya, Artem Putiwcew, Przemysław Szarek (40' Dalibor Pleva), Patryk Fryc, Krystian Peda (67' Patrik Misak), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Samuel Stefanik, David Guba (82' Wołodymyr Kowal), Vladislavs Gutkovskis.

Żółte kartki: Dalibor Pleva, Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz Cornel Rapa, Adam Gyurcso (Pogoń Szczecin).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Kto na koniec sezonu zajmie wyższe miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy?