Nice I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała poskromiło Sandecję Nowy Sącz

W meczu 32. kolejki Nice I ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na własnym stadionie Sandecję Nowy Sącz 2:1. Gola na wagę wygranej w końcówce spotkania zdobył Szymon Lewicki.

Łukasz Witczyk
stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała

Sandecja Nowy Sącz od kilku dni może cieszyć się z awansu do Lotto Ekstraklasy. Zespół Radosława Mroczkowskiego zapowiadał, że w ostatnich meczach sezonu nie spuści z tonu i słowa dotrzymał. Sandecja początkowo miała przewagę, a bielszczanie nie mogli przejąć inicjatywy. Podbeskidzie miało jeszcze matematyczne szanse na awans, ale musiałoby wygrać wszystkie mecze do końca sezonu i liczyć na wpadki rywali.

Sandecja prowadzenie objęła w 26. minucie, gdy Adrian Danek wykorzystał złe ustawienie obrońców i precyzyjnym strzałem z szesnastu metrów pokonał bramkarza rywali. Podbeskidzie robiło wszystko, by jak najszybciej odrobić straty. W 31. minucie po strzale Łukasza Sierpiny piłka wylądowała w siatce, ale arbiter gola nie uznał, gdyż dopatrzył się faulu Roberta Demjana.

Górale jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Po zagraniu ręką w polu karnym gracza Sandecji sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Tomasz Podgórski i pewnym strzałem zdobył gola.

W drugiej połowie groźniejsi byli bielszczanie, ale brakowało im skuteczności. Michał Gliwa bronił strzały rywali i na tablicy wyników długo utrzymywał się remis. Tak było do trzeciej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy w zamieszaniu w polu karnym świetnie zachował się Szymon Lewicki, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza. Dodajmy, że goście od 89. minuty grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał Lukas Kuban.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)
0:1 - Adrian Danek 26'
1:1 - Tomasz Podgórski (k.) 44'
2:1 - Szymon Lewicki 90+3'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński - Gumny, Piacek, Magiera, Jaroch, Dolny (78' Lewicki), Hanzel, Podgórski, Deja, Sierpina, Demjan.

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa - Kuban, Szufryn, Jurkowski, Słaby, Danek (57' Wdowiak), Baran, Trafford (46' Trochim), Gałecki, Basta (69' Kasprzak), Piszczek.

Żółte kartki: Magiera (Podbeskidzie) oraz Kuban (Sandecja).

Czerwona kartka: Kuban /89' - za dwie żółte/ (Sandecja).

Sędzia: Łukasz Szczech

Fani Juventusu! Czy w ten weekend Wasza drużyna będzie świętować zdobycie tytułu mistrza Włoch? Oglądajcie Juventus – Crotone 21.04 o 14:55 w Eleven na na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała w przyszłym sezonie walczyć będzie o awans?