Chrobry prawie spokojny, Wigry straciły szansę na awans

Piłkarze Wigier Suwałki przegrali w Głogowie z Chrobrym 1:2 i stracili szanse na pierwszy w historii awans do Lotto Ekstraklasy.

Michał Piegza
Przed meczem piłkarze Wigier wciąż mieli szansę na włączenie się do gry o Lotto Ekstraklase, natomiast głogowianie nie mogli być pewni utrzymania.

Po niedzielnym pojedynku zespół z Suwałk jeszcze ma matematyczne szanse (wszystko zależy od wyniku Zagłębia Sosnowiec) na awans, a Chrobry wciąż musi patrzeć za siebie. Jednak może to robić z dużo większym spokojem.

W pojedynku od początku więcej ochoty do gry wykazywali głogowianie. Jednak gospodarze grali nieskutecznie i pomimo stworzenia sobie kilku bramkowych okazji nie potrafili zdobyć gola. Gracze z Suwałk szans szukali w kontrach, ale przed przerwą okazje zmarnowali Damian Kądzior oraz Kamil Adamek.

Na pierwszego gola obecni na stadionie kibice czekali do 61. minuty. Wówczas strzałem z rzutu wolnego do bramki gości trafił Sebastian Bonecki. Po stracie bramki do ataku ruszyli goście i po czternastu minutach doprowadzili do remisu. Do siatki z bliska w zamieszaniu trafił Mateusz Radecki.

Gospodarze nie poddali się i do końca wierzyli w zdobycie zwycięskiego. Pod koniec regulaminowego czasu w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę Bonecki. Dokładniejszy był w 92. minucie Konrad Kaczmarek. Rezerwowy wykorzystał podanie Mateusza Machaja. Na odpowiedź przyjezdnym zabrakło już czasu.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
1:0 - Sebastian Bonecki 61'
1:1 - Mateusz Radecki 75'
2:1 - Konrad Kaczmarek 90+2'

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinow - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Seweryn Michalski, Ariel Wawszczyk - Karol Danielak (60' Bartosz Machaj), Sebastian Bonecki, Maciej Kona, Mateusz Machaj, Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski (80' Konrad Kaczmarek).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Artur Bogusz, Paweł Baranowski, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame - Damian Kądzior, Mateusz Radecki, Omar Santana, Damian Gąska (87' Robert Dadok), Kamil Zapolnik - Kamil Adamek (63' Miłosz Kozak).

Żółte kartki: Bonecki, Michalski, Michalec (Chrobry) oraz Adu Kwame, Bogusz, Cverna, Santana (Wigry).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Wigry Suwałki wygrają co najmniej jeden mecz do końca sezonu?