Tak trener Anderlechtu przywołał Teodorczyka do porządku. "Aż zakrztusiłem się jedzeniem!"

Dyrektor sportowy Anderlechtu, Herman Van Holsbeeck opowiedział, w jaki sposób Rene Weiler przywołał do porządku sprawiającego problemy Łukasza Teodorczyka. Trener Fiołków wstrząsnął Polakiem podczas jednego z treningów na finiszu sezonu.

Maciej Kmita
Daley Blind (z lewej strony) Reuters / REUTEERS / Na zdjęciu: Daley Blind (z lewej strony)
Chodzi o sytuację sprzed kluczowego w kontekście walki o mistrzostwo Belgii meczu z Clubem Brugge (1:1), w którym Polak usiadł na ławce w spotkaniu ligowym po raz pierwszy od 2. kolejki.

Łukasz Teodorczyk śrubował serię bez gola w Jupiler Pro League, która trwała wtedy 569 minut i zaczął tracić nad sobą panowanie, o czym świadczyło jego zachowanie względem jednego z fotoreporterów, którego "pozdrowił" środkowym palcem.

Podczas jednego z treningów poprzedzających mecz z Clubem Brugge Polak zirytował Rene Weilera unikaniem wykonywania jego poleceń. Szwajcar w końcu przerwał zajęcia i ostentacyjnie przesunął "Teo" do drugiego składu, a jego koszulkę przekazał Isaacowi Thelinowi.

Dyrektor sportowy mistrza Belgii, Herman Van Holsbeeck teraz zdradził, co dokładnie wydarzyło się tamtego dnia w ośrodku treningowym Anderlechtu.

- "Teo" dostał wysoki kontrakt i dużą kwotę za podpis, a potem grał średnio. Tuż przed meczem z Clubem Brugge widziałem, jak Weiler przerwał trening i powiedział "Teo" przy całej drużynie: jeśli dalej będzie się tak zachowywał, to będziesz miał ze mną problem" - opowiedział van Holsbeeck w rozmowie z "La Capitale".

Ku zdziwieniu dyrektora sportowego, przywoływanie Teodorczyka do porządku nie skończyło się na tamtym treningu.

- Kiedy dostałem skład na Club Brugge i zobaczyłem, że Teodorczyk zacznie na ławce, aż zakrztusiłem się jedzeniem! Ale Weiler chciał być sprawiedliwy i dał szansę Thelinowi - stwierdził van Holsbeeck.

Teodorczyk wrócił do wyjściowego składu Anderlechtu po meczu przerwy i cztery dni po spotkaniu w Brugii ustrzelił dublet w starciu z Charleroi (3:1), po którym Fiołki przypieczętowały odzyskanie mistrzostwa kraju.

Łukasz Teodorczyk powtórzy w przyszłym sezonie wyczyn z kampanii 2016/2017?