Olimpia Grudziądz zaprzepaściła szansę

Olimpia Grudziądz przegrała na własnym stadionie z GKS-em Katowice 0:2 i znacznie ograniczyła swoje szanse na awans do Lotto Ekstraklasy.

Michał Piegza
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
GKS po ostatniej porażce z MKS-em Kluczbork niemal stracił szanse na awans. Natomiast Olimpia plasująca się na 3. pozycji wciąż mogła marzyć o pierwszej w historii promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej. Marzenia po porażce trzeba będzie jednak prawdopodobnie odłożyć co najmniej o rok.

Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando Olimpii. Gospodarze jednak przewagi nie potrafili zamienić na gole. Drużynie z Grudziądza brakowało zdecydowania. Bramka powinna paść w 23. minucie, Sebastian Nowak dwukrotnie kapitalnie obronił strzały Damiana Michalika i poprawkę Adama Banasiaka.

Wydawało się, że po zmianie stron gospodarze w końcu złamią obronę rywala. Jednak GKS w końcu zaczął atakować. I to goście zdobyli gola. W 60. minucie popchnięty przez rywala został Tomasz Foszmańczyk i sędzia wskazał na rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany.

Po stracie gola gospodarze zaatakowali, ale już nie potrafili zaskoczyć rywali. Mecz rozgrywany był w słońcu. Zmęczeni wysoką temperaturą zawodnicy z Grudziądza nie byli w stanie odpowiedzieć katowiczanom i musieli pogodzić się z porażką. Goście prowadzenie podwyższyli w 88. minucie. Do siatki ponownie trafił Foszmańczyk, który gola zdobył mocnym strzałem z pola karnego.

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 0:2 (0:0)
0:1 - Tomasz Foszmańczyk (k.) 61'
0:2 - Tomasz Foszmańczyk 88'

Olimpia Grudziądz: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Lukas Klemenz, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek (90+2' Miłosz Waszczuk), Kamil Kurowski (61' Jakub Łukowski), Marcin Smoliński, Daniel Feruga, Adam Banasiak (71' Damian Warchoł) - Damian Michalik.

GKS Katowice: Sebastian Nowak - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Oliver Práznovsky, Dawid Abramowicz - Paweł Mandrysz (87' Mikołaj Lebedyński), Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Pielorz, Tomasz Foszmańczyk, Armin Ćerimagić (72' Andreja Prokić) - Grzegorz Goncerz (73' Kamil Jóźwiak).

Żółte kartki: Kasperkiewicz (Olimpia) oraz Mandrysz, Kamiński (GKS).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Olimpia Grudziądz w przyszłym sezonie awansuje do Lotto Ekstraklasy?