Nice I liga: Górnik zdeklasował Podbeskidzie

W meczu 33. kolejki Nice I ligi Górnik Zabrze rozbił Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0. Bohaterem gospodarzy był Rafał Kurzawa, który zdobył dwie bramki.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Górnik Zabrze przed tym spotkaniem miał szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. Zabrzanie tracili tylko dwa punkty do drugiego Zagłębia Sosnowiec i w przypadku korzystnych rozstrzygnięć mogło awansować do "zielonej" strefy. Zabrzanie do meczu w Podbeskidziem przystąpili mocno zmobilizowani, co przełożyło się na wysokie zwycięstwo.

Już w 8. minucie Górnik objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu ze skrzydła precyzyjnym strzałem popisał się Rafał Kurzawa i dał Górnikowi sygnał do ataków. Zabrzanie na boisku prezentowali się dużo lepiej i skuteczniej. Rywalom pozostała głównie obrona przed kolejnymi akcjami rywali.

W 23. minucie było już 2:0 dla Górnika. Tym razem niefortunną interwencją popisał się Szymon Lewicki, który do własnej bramki skierował piłkę. Stracony drugi gol sprawił, że bielszczanom zostały podcięte skrzydła i do końca meczu byli zepchnięci do defensywy.

W drugiej połowie Górnik wykorzystał swoją przewagę i udokumentował ją zdobyciem dwóch bramek. Na listę strzelców wpisali się Igor Angulo i Rafał Kurzawa. Tym samym Górnik awansował na drugą pozycję w tabeli i przed ostatnią kolejką ma duże szanse na to, by sezon zakończyć awansem.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)
1:0 - Rafał Kurzawa 8'
2:0 - Szymon Lewicki (sam.) 23'
3:0 - Igor Angulo 63'
4:0 - Rafał Kurzawa 69'

Górnik Zabrze: Loska - Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Karwot - Kurzawa (85' Nowak), Ambrosiewicz, Żurkowski, Arcon (68' Olszewski) - Angulo, Urynowicz (53' Wolsztyński)

Podbeskidzie Bielsko-Biała:  Leszczyński - Gumny, Piacek, Malec , Jaroch - Dolny (46' Sladek), Hanzel, Podgórski (84' Kostorz), Deja (59' Demjan), Sierpina - Lewicki.

Czy Górnik Zabrze awansuje do Ekstraklasy?