Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wysoka kara finansowa dla Lechii. Klub z odjętymi punktami

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała Lechię Gdańsk odjęciem trzech punktów w sezonie 2017-18 i sankcją finansową w wysokości 250 tysięcy złotych.
Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

Komisja podjęła taką decyzję z powodu niewykazania przez Lechię jednego zobowiązania transferowego oraz dwóch zobowiązań w stosunku do piłkarzy. W klubie tłumaczą to "błędami natury księgowej".

Na stronie PZPN-u czytamy uzasadnienie tej decyzji.

"Niewykazanie nieuregulowanych zobowiązań nie tylko stanowiło naruszenie obowiązków informacyjnych klubu, ale doprowadziło także do tego, że Komisja, działając w stanie wprowadzenia w błąd, nie uwzględniła przeterminowanych zobowiązań klubu."

"W tej sytuacji Komisja postanowiła nałożyć na klub łączną sankcję regulaminową w postaci odebrania 3 punktów w sezonie 2017/2018 oraz sankcje finansową 250.000 złotych"."

W rozmowie z "trojmiasto.pl" prezes klubu, Adam Mandziara, krytykuje karę nałożoną przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN.

- Komisja powinna to wszystko obiektywnie ocenić i zachować umiar. Ponadto trzeba patrzyć na to, co dzieje się w całej lidze. Są w niej kluby niewypłacalne i grają bez problemów. Nikt się ich nie czepia. My jesteśmy gotowi przyjąć karę, ale adekwatną do przewinienia - mówi Mandziara.

Lechia ma prawo odwołać się od tej decyzji w terminie pięciu dni.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Cieszą mnie trzy gole, ale bardziej punkty

Czy kara nałożona na Lechię jest adekwatna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPN

Komentarze (17):

 • Mioduszewski Zgłoś komentarz
  Jeszcze sezon się nie zaczął a już BKS Lechię ch...z PZPRu karzą, by czasami Ległej nie zagroziła. Pamiętacie mecz z końcówki poprzedniego sezonu Korona - Legła, JAK KORONIARZE
  Czytaj całość
  ZDOBYLI PRAWIDŁOWĄ BRAMKĘ, ALE TEN KOŁEK Przybył {JAKOŚ TAK SIĘ NAZYWA} Z KLUCZBORKA JEJ NIE UZNAŁ. I ponoć już był na tym meczu system VAR; i jakoś nie zaskoczył, albo nie miał takiego prawa, by uznać Koronie tego PRAWIDŁOWO ZDOBYTEGO gola!
  • dawid 50 Zgłoś komentarz
   Oj, nie pasuje PZPN i Ekstraklasie ze w Gdańsku buduje się mocny klub który moze zagrozić ich pupilkowi Legii Warszawa, zobaczycie zrobią wszystko zeby Lechię
   Czytaj całość
   Gdańsk zniszczyć.
   • Wolne Miasto Kostrzyn Zgłoś komentarz
    a z karaniem punktami...trochę to nie w porządku, traktowanie klubu jak Firmy. Wystarczyłaby kasa za karę, ale nie od klubu, a imienne "mandaty" i odstawienia od pełnionych czynności -od
    Czytaj całość
    ludzi winnych zaniedbania
    • Wolne Miasto Kostrzyn Zgłoś komentarz
     biedna ta liga...jak byłem ostatnio na meczu ekstra(!?)klasy poczułem zażenowanie...W czwartej lidze widziałem bardziej ambitne i zacięte akcje... i cena biletu inna, i nie męczą mózgu
     Czytaj całość
     reklamami i "oprawami medialnymi"...
     • Jacek Chrzanowski Zgłoś komentarz
      Odbieranie punktów, to karanie piłkarzy i kibiców za błędy działaczy. Jest to niesportowe i niewychowawcze.
      • Szarold Zgłoś komentarz
       PZPN, PZPN, resztę już znacie.
       • orran Zgłoś komentarz
        Boniek - Nóż w kieszeni się otwiera - nakładasz kary za nic.... a za niewidzialną rękę Siemaszki który tym samym dwa kluby spuścił z ligi ???? nie ma Dla Zagłąbia za "gryzienie
        Czytaj całość
        trawy" w meczu z Arką.... nie ma Dla sędziów drukarzy takich jak Frankowski i Musiał - nie ma TAKA TO LIGA - WSTYD !!!!
        • Robert Szewczyk Zgłoś komentarz
         Do tych co układają te sondy. Ludzie, czy to tak trudno zrozumieć, że oprócz odpowiedzi "TAK" lub "NIE" powinno być jeszcze coś w stylu NIE WIEM / NIE OBCHODZI MNIE TO / MAM TO W D... ?
         • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
          Odbieranie punktów to największy bezsens! Jaki sens ma rywalizacja sportowa jeśli odbiera się punkty za błędy działaczy? Dajcie im nawet 2 mln kary jak zasłużyli ale od punktów wara!
          • Jozef Blonski Zgłoś komentarz
           a co z tymi "załatwiaczami" z Lechii, którzy to świadomie zataili przed tą, jakże, jak się okazuje niekompetentną, mało dociekliwą "komisją" .Winni tego procederu pracownicy Lechii
           Czytaj całość
           powinni być wykopani za te usługi a sama komisja powinna podać się do dymisji, czy też poddać się samorozwiązaniu za swoją nieuczciwość względem innych klubów.
           • Bodzio-UT Zgłoś komentarz
            W taki oto sposób osłabia się drużyny aby Legia mogła wygrać rozgrywki 2017/2018, skąd my to znamy. W przyszłym sezonie podobno mają wprowadzić powtórki wideo i sędziowie zostaną
            Czytaj całość
            pozbawieni drukowania, resztę dopiszcie sobie sami.
            • 13MP 18PP Zgłoś komentarz
             Zwrócą im te punkty jak przyjdzie podział na grupy.
             • Selekcjoner 69 Zgłoś komentarz
              Ja proponuje zdegradować ten klub do I ligi, bo przy takiej kasie jaką wyciągneli od podatników i braku wyniku to powinni posadzić większość działaczy.
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×