Euro U-21: Hiszpania wyrasta na faworyta. Albert Cealdes: Powtarzam piłkarzom, że nie musimy o tym teraz myśleć

Po wygranej 5:0 z Macedonią, trener młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii nie czuje, że jego drużyna jest faworytem Euro U-21. Albert Celades mimo wysokiego zwycięstwa w Gdyni, był pod wrażeniem postawy Macedonii, która zagrała niezwykle odważnie.

Michał Gałęzewski
PAP / Adam Warżawa

Mimo wyniku 5:0, tak grającej Macedonii z Hiszpanią mało kto się spodziewał. Otwarta gra i strzały średnio co 4-5 minut to nie był jednak przypadek. - Macedonia zawsze będzie grać otwarcie niezależnie od tego z kim będziemy grać. W kwalifikacjach nie przegraliśmy z Francją. Gratuluję Hiszpanom, bo byli lepszym zespołem - powiedział trener Macedończyków, Blagoja Milevski.

- Nie jestem zadowolony z wyniku i na pewno nie zaakceptuję gratulacji za takie spotkanie. Cieszy to, że momentami graliśmy podobnie jak Hiszpania. Przez 60 minut byliśmy zorganizowani w ataku i mieliśmy mniej więcej tyle samo strzałów, jak Hiszpania. Jak tylko jestem trenerem, zawsze będziemy starali się grać otwarcie. Jestem dumny z piłkarzy, że tak grali przeciwko takiej drużynie, jak Hiszpania - ocenił szkoleniowiec drużyny z Bałkanów.

Po pięciobramkowym zwycięstwie na starcie mistrzostw, Hiszpania pokazała, że jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. - Jestem bardzo zadowolony z gry naszego zespołu. Graliśmy bardzo dobrze. Oczywiście był to bardzo dobry start dla Hiszpanii. Kolejne spotkania będą ciężkie. Musimy być w pełni skoncentrowani - ocenił Albert Celades, trener hiszpańskiej młodzieżówki.

Czy Hiszpanie czują, że to oni będą się cieszyć z końcowego triumfu? - Nie jesteśmy faworytami mistrzostw i tak się nie czujemy. Jesteśmy jednak realistami i wiemy, że przed nami bardzo dużo pracy. Niektórzy mogą nas stawiać w takiej roli, ale powtarzam piłkarzom, że nie jest to coś, o czym musimy teraz myśleć. Przed nami bardzo dużo pracy, aby znaleźć się na szczycie - stwierdził szkoleniowiec, który w przeszłości grał m.in. w FC Barcelonie i w Realu Madryt.

Trener reprezentacji Hiszpanii do lat 21 był pod dużym wrażeniem serca, jakie w grę włożyła w Gdyni Macedonia. - Graliśmy bardzo dobrze, ale Macedonia również. Gratulacje dla ich trenera, bo zrobił wielką robotę z tym zespołem. Macedończycy grają jak prawdziwy zespół i ich piłkarze mają dużo jakości. Szczególnie w pierwszej połowie było ciężko. Wygraliśmy do przerwy 3:0, ale i Macedonia zasłużyła na gole. Byliśmy przygotowani na grę z Macedończykami i wiedzieliśmy jacy są ich najważniejsi piłkarze. Ta drużyna zwyciężyła bardzo trudną grupę z Francją, Ukrainą, czy Islandią. Ten zespół nie znalazł się tutaj przez przypadek - podkreślił Celades.

Czy reprezentacja Hiszpanii jest obecnie w najwyższej formie spośród wszystkich uczestników ME U-21?