Były gwiazdor Chelsea wywołał awanturę w lidze chińskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN /
PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN /

Były gwiazdor Chelsea Brazylijczyk Oscar, który od początku roku występuje w Szanghaj SIPG, wywołał wielką awanturę podczas niedzielnego meczu ligi chińskiej z Guangzhou R&F.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz ligi chińskiej między Szanghaj SIPG a Guangzhou R&F miał spokojny przebieg. Pod koniec pierwszej połowy utrzymywał się wynik 1:1, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W ferworze walki Brazylijczyk Oscar dwukrotnie kopnął piłką w nogi rywali, a ci najwyraźniej uznali, że jego zagranie było celowe.

Zawodnicy Guangzhou R&F rzucili się na byłego gwiazdora Chelsea i przewrócili go na murawę, a między piłkarzami obu ekip doszło do szarpaniny. Na boisko wbiegli gracze rezerwowi, którzy odciągali najbardziej rozwścieczonych kolegów.

Po kilku minutach i uspokojeniu sytuacji sędzia Zhou Gang wyrzucił z boiska po jednym chińskim zawodniku z obu drużyn. Plac gry opuścili Li Tixiang oraz Fu Huan.