Euro U-21: Remis Serbii z Macedonią. Emocje do samego końca!

W meczu grupy B mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Serbii zremisowała 2:2 z Macedonią. Spotkanie dostarczyło sporych emocji, a Serbowie do wyrównania doprowadzili w 90. minucie!

Artur Długosz
PAP / Tytus Żmijewski
Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze w grupie B - Serbia z Portugalią (0:2), a Macedonia z Hiszpanią (0:5). We wtorek Serbowie od początku spotkania śmiało ruszyli do ataku. Macedonia przetrwała jednak pierwsze minuty, a później nieco oddaliła grę od własnego pola karnego.

Serbowie cały czas byli jednak groźni. W 11. minucie Andrija Zivković ładnie dośrodkował w pole karne, gdzie do strzału doszedł Marko Grujić. Nie zdołał on jednak pokonać macedońskiego bramkarza. W 24. minucie Mijat Gacinović wyprowadził już jednak Serbów na prowadzenie. Zawodnicy z tego kraju domagali się rzutu karnego, aż w końcu piłka trafiła do Gacinovicia, który z dziesięciu metrów pokonał Igora Aleksovskiego.

Macedonia zaatakowała pod koniec pierwszej połowy, chociaż od 36. minuty mogła przegrywać 0:2. Wtedy to jednak świetnie spisał się Aleksovski, który udanie interweniował po strzale z kilku metrów Marko Grujicia.

Vanja Milinković-Savić, bramkarz Serbów, na próbę został wystawiony w 42. minucie. Ładnym i zaskakującym strzałem z rzutu wolnego popisał się Enis Bardi. Nie zdołał on jednak umieścić piłki w bramce rywala.

Druga część meczu również rozpoczęła się od ataków Macedończyków. Milinkovicia-Savicia znów z rzutu wolnego starał się zaskoczyć Bardi. Bramkarz Serbów popisał się jednak skuteczną interwencją.

Macedończycy nie zamierzali się jednak poddawać. W 63. minucie ładną akcją popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Eljif Elmas, Zivković w polu karnym zagrał piłkę ręką, a sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Enis Bardi.

To nie był koniec emocji w tym meczu. Do końca spotkania oba zespoły starały się atakować i gole w Bydgoszczy jeszcze padły. W 83. minucie bramkę dla Macedończyków strzelił Nikola Gjorgjev, który popisał się celnym uderzeniem z około 20 metrów. Serbowie do remisu doprowadzili w 90. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył Uros Djurdjević! Chwilę później Serbowie mogli jeszcze wyjść na prowadzenie, bowiem po uderzeniu głową Andrija Zivkovicia słupek uratował Macedonię przed stratą bramki.

Ostatecznie Serbia zremisowała 2:2 z Macedonią. Taki wynik nie może zadowolić ani jednej, ani drugiej drużyny. W 3. kolejce Serbowie zmierzą się z Hiszpanią, a Macedonia z Portugalią.

Serbia U-21 - Macedonia U-21 2:2 (1:0)
1:0 -  Mijat Gacinović 24'
1:1 -  Enis Bardi (k.) 64'
1:2 -  Nikola Gjorgjev 83'
2:2 -  Uros Djurdjević 90'

Serbia U-21: Vanja Milinković-Savić - Milan Gajić (46' Aleksandar Filipović), Vukasin Jovanović, Milos Veljković, Nemanja Antonov (77' Ognjen Ozegović), Andrija Zivković, Marko Grujić (52' Mihailo Ristić), Nemanja Maksimović, Mijat Gacinović, Uros Djurdjević, Srdjan Plavsić.

Macedonia U-21: Igor Aleksovski - Mevlan Murati, Gjoko Zajkov, Darko Velkovski, Besir Demiri, Boban Nikolov, Enis Bardi, Marjan Radeski (86' Filip Pivkovski), David Babunski (57' Eljif Elmas), Kire Markoski, Daniel Avramovski (46' Nikola Gjorgjev).

Żółte kartki: Marko Grujić, Srdjan Plavsić, Milos Veljković, Vanja Milinković-Savić (Serbia) oraz Kire Markoski, Eljif Elmas (Macedonia).