WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zdecydowane kroki w Anglii. FA zakończyła współpracę z bukmacherami

Zdecydowane kroki podjęli piłkarscy działacze w Anglii. Po trzymiesięcznym dochodzeniu angielska federacja piłkarska (FA) postanowiła zakończyć współpracę z firmami bukmacherskimi.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reuters / Joey Barton

W czerwcu ubiegłego roku FA podpisała długoterminową umowę z jednym z przedsiębiorstw działającym na rynku zakładów bukmacherskich, który stał się oficjalnym partnerem federacji. Kontrakt ten wywołał wiele kontrowersji etycznych i działacze postanowili przyjrzeć się sprawie podpisania umowy.

Jak informuje "The Guardian", FA ze skutkiem natychmiastowym zakończyło współpracę z firmami bukmacherskimi. Obecny kontrakt ma zostać wypowiedziany jeszcze w tym miesiącu.

W angielskich mediach pojawiły się informacje, że działanie to miało związek z aferą Joeya Bartona (na zdjęciu), który nielegalnie obstawiał wyniki meczów i został zawieszony na 18 miesięcy za złamanie regulaminu. Barton następnie krytykował biznesowe powiązania FA z firmami bukmacherskimi.

Angielska federacja wydała w tej sprawie specjalne oświadczeniu. "Na posiedzeniu FA uzgodniono, że federacja zakończy współpracę ze wszystkimi firmami bukmacherskimi, począwszy od końca sezonu 2016/2017. Decyzja ta została podjęta w następstwie trzymiesięcznego dochodzenia" - przekazała FA. Działacze sprawdzali czy nie dochodzi do konfliktu interesów.

FA będzie współpracować z firmami bukmacherskimi, ale nie na niwie biznesowej. Federacja będzie otrzymywała informacje o podejrzanych zakładach.

Wspieranie sportu przez firmy bukmacherskie wiąże się z kontrowersjami. Podobnie było w Polsce, gdy przez wiele lat twarzą jednej z firm był prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem reklamowanie nielegalnych zakładów jest zabronione.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Jan Bednarek: Jestem dumny z tej drużyny


Czy związki piłkarskie powinny współpracować z firmami bukmacherskimi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
"The Guardian"

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×