Sparingowo: Pogoń Szczecin pokonała Zagłębie Lubin. Pobudka Łukasza Zwolińskiego

Pogoń Szczecin wygrała 2:1 sparing z KGHM Zagłębiem Lubin. Oba gole dla klubu znad Odry zdobyli wychowankowie. Łukasz Zwoliński trafił do siatki po raz pierwszy w tym roku.

PAP/EPA / PAP/Maciej Kulczyński
Pogoń Szczecin wyszła na prowadzenie w 7. minucie. Głównym architektem gola był Marcin Listkowski, który utrzymał się w posiadaniu piłki pomimo rywala na plecach i obsłużył podaniem Łukasza Zwolińskiego. Napastnik Pogoni Szczecin strzelił pierwszego gola w tym roku. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, w którego barwach nie trafił do siatki ani razu.

Od tego momentu KGHM Zagłębie Lubin rozgrywało swoje akcje od tyłu, ale ani Adam Matuszczyk, ani Jan Vlasko nie imponowali kreatywnością. Po stronie Pogoni debiutowali Tomasz Hołota i Łukasz Załuska. Ten drugi, bramkarz, nie miał nic do roboty.

Drużyna Macieja Skorży była nieco konkretniejsza, lepiej zorganizowana, ale tylko nieco, dlatego w pierwszej połowie było wiele przestojów, a mało celnych strzałów. Tym bardziej po zejściu z boiska kontuzjowanego Listkowskiego. Dołączył w ten sposób do grupki kontuzjowanych szczecinian: Adama Frączczaka, Jarosława Fojuta i Ricardo Nunesa.

Kilkanaście minut odpoczynku w cieniu pomogło piłkarzom nabrać wigoru. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień. Prowadzenie Pogoni podwyższył technicznym strzałem Dawid Kort, a gola kontaktowego na 2:1 strzelił Martin Nespor, mając przed oczami tylko Załuskę.

Pogoń straciła pierwszego gola w okresie przygotowań, co nie przeszkodziło jej zwyciężyć. Miedziowi dotychczas bez wygranej przed sezonem. Po remisie AEK-iem Larnaka ponieśli drugą porażkę. W identycznym wymiarze 1:2 jak z Hapoelem Beer Szewa.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)
1:0 - Łukasz Zwoliński 7'
2:0 - Dawid Kort 51'
2:1 - Martin Nespor 53'

Pogoń: Łukasz Załuska (70' Adrian Henger) - Cornel Rapa (77' Marcel Stefaniak), Sebastian Rudol, Sebastian Walukiewicz (46' Hubert Matynia), David Niepsuj (80' Błażej Chouwer) - Rafał Murawski (65' Kamil Drygas), Mate Cincadze (77' Jakub Piotrowski) - Marcin Listkowski (23' Dawid Kort), Tomasz Hołota (80' Szymon Jopek), Adam Gyurcso (65' Sebastian Kowalczyk) - Łukasz Zwoliński (77' Damian Pawłowski).

Zagłębie: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Bartosz Kopacz, Serafin Szota, Dawid Pakulski (58' Konrad Andrzejczak) - Adam Matuszczyk (58' Bartosz Slisz), Filip Jagiełło - Łukasz Janoszka, Jan Vlasko, Krzysztof Janus - Martin Nespor (58' Kamil Mazek).

Żółta kartka: Rudol (Pogoń).

Która drużyna będzie silniejsza w następnym sezonie Lotto Ekstraklasy?