Sparingowo: Korona wygrywa. Kiełb z kontuzją

Przebywająca na zgrupowaniu w Bremie drużyna Korony Kielce pokonała w meczu sparingowym IV-ligowy niemiecki VfB Oldenburg 2:1. Dla podopiecznych Gino Lettieriego to pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Sebastian Najman
Jacek Kiełb PAP / PAP/Piotr Polak / Na zdjęciu: Jacek Kiełb

Kielczanie otworzyli wynik już w 9. minucie, kiedy to do siatki trafił Jacek Kiełb. Niestety na tym dobre wieści dla kibiców się kończą, ponieważ "Ryba" doznał kontuzji. Czy uraz 29-latka jest poważny dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższych godzinach.

Tuż przed przerwą gracze VfB Oldenburg zdołali wyrównać. Testowany w zespole z woj. świętokrzyskiego bramkarz Matthias Hamrol skapitulował po strzale z rzutu karnego.

Prezentujący się dużo lepiej koroniarze po zmianie stron znów wyszli na prowadzenie. Gola po uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Mateusz Możdżeń. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, chociaż okazji do tego nie brakowało. Piąty zespół minionego sezonu Lotto Ekstraklasy naciskał, ale na przeszkodzie stanęła nieskuteczność m.in Macieja Górskiego.

To drugi mecz kontrolnych drużyny Gino Lettieriego w ramach letnich przygotowań. Wcześniej Korona zremisowała z Puszczą Niepołomice (0:0).

VfB Oldenburg - Korona Kielce 1:2 (1:1)
0:1 - Jacek Kiełb 9'
1:1 - ? 41' (k.)
1:2 - Mateusz Możdżeń 47'

Skład Korony Kielce: (I połowa) Matthias Hamrol - Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Mateusz Możdżeń, Jakub Mrozik, Jakub Żubrowski, Michael Gardawski, Dani Abalo - Jacek Kiełb (13' Maciej Górski).

(II połowa) Zlatan Alomerović - Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Angelos Argyris, Krystian Miś - Mateusz Możdżeń, Jakub Żubrowski, Michael Gardawski (60' Marcin Cebula), Nabil Aankour, Dani Abalo (60' Piotr Poński) - Maciej Górski.

Czy Korona Kielce utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?