Anglia: Dwa gole Polaka

Kolejne dwa gole strzelił w League Two (odpowiednik IV-ligi polskiej) Paweł Abbott. Polak został bohaterem Darlington, bowiem zespół ten przegrywał już 0:2, ale dwa z rzędu trafienia byłego reprezentanta polskiej młodzieżówki zmieniły obraz meczu.

Bartosz Zimkowski

26-letni Abbott wyszedł w podstawowym składzie Darlington, ale gospodarze po 30. minutach przegrywali już 0:2. 180 sekund później polski napastnik po raz pierwszy trafił do siatki rywali. Tuż przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę doprowadzając do remisu. W drugiej połowie kolega z ataku Abbotta - Tommy Wright także wpisał się na listę strzelców i Darlington ostatecznie wygrało 3:2. Po tym zwycięstwie The Quakers zajmują po 38. kolejce League Two czwarte miejsce, ale mają jeden zaległy mecz do rozegrania i sześć punktów straty do pierwszego MK Dons.

Dla Abbotta była to bramka numer osiem i dziewięć w tym sezonie. Polak mógłby mieć na swoim koncie więcej trafień, ale w tym sezonie trapią go kontuzję i łącznie rozegrał 25 meczów.