Liga Mistrzów: wpadka Ludogorca na Litwie. Czerwona kartka Darvydasa Sernasa

Ludogorec Razgrad przegrał 1:2 z Żalgirisem Wilno w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Meczu na Litwie nie dokończył Darvydas Sernas. Trzy gole w kwadrans strzelił Andrija Pavlović i zapewnił FC Kopenhaga zwycięstwo 3:1 z MSK Żylina.

PAP/EPA / PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI
Kibiców w Polsce interesował przede wszystkim pierwszy występ Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów. Drużyna Jacka Magiery wypracowała sobie zaliczkę 3:0 w pierwszej połowie spotkania z IFK Mariehamn. Po przerwie zwolniła, ale jednocześnie pilnowała swojej przewagi, dzięki czemu może bez stresu przystąpić do rewanżu. Wyższą wygraną od Legii odniósł tylko Karabach Agdam 5:0 z FC Samtredia.

Innym faworytom nie poszło równie gładko jak Legionistom. Największą wpadkę zaliczył Ludogorec Razgrad, który choć prowadził 1:0, przegrał 1:2 na stadionie Żalgirisu Wilno. Litwini zakończyli mecz w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Darvydasa Sernasa, czyli byłego napastnika Widzewa ŁódźKGHM Zagłębia Lubin i Wigier Suwałki.

Dużo działo się w meczu HSK Zrinjski Mostar z NK Maribor. Prowadzenie Słoweńcom dał syn słynnego Zlatko Zahovicia - Luka, który jest wypożyczony do Mariboru z SC Heerenveen. Drużyna z Bośni wyrównała w 89. minucie, ale ostatnie słowo należało do grających w osłabieniu gości. Wynik na 2:1 dla NK Maribor ustalił w 94. minucie Marcos Tavares.

Niecodzienny wieczór przeżył Alaksiej Ryas, pomocnik BATE Borysów. W zremisowanym 1:1 meczu z Alaszkertem Erewań strzelił pierwszego gola do bramki przeciwnika, a drugiego do własnej. Reprezentant Białorusi nie należy do bramkostrzelnych piłkarzy. Po raz ostatni zdobył dwa gole 14 listopada 2015 roku. Ze swojego najnowszego dubletu nie może być jednak zadowolony.

Hat-tricka do właściwej bramki, na dodatek w kwadrans, strzelił Andrija Pavlović. Między 68. a 83. minutą meczu z MSK Żylina napastnik FC Kopenhaga odwrócił wynik 0:1 na 3:1. Drużyna z Danii zdobyła w ten sposób solidną zaliczkę. Ta sztuka nie udała się Rosenborgowi Trondheim, ale remis 1:1 na stadionie Dundalk FC stawia Norwegów w dobrej sytuacji przed rewanżem. Rosenborg obchodzi w tym roku 10. rocznicę ostatniego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.