Strzelanina w sparingu SSC Napoli. Hat-trick Arkadiusza Milika

SSC Napoli zmierzyło się w sparingowym spotkaniu z amatorskim zespołem FC Anaunia. Zespół z Neapolu urządził sobie istną strzelaninę, zwyciężając 17:0. Trzy bramki zdobył Arkadiusz Milik.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI
Dla SSC Napoli był to sprawdzian ofensywnej formy. Różnica klas dzieląca oba zespoły była ogromna. Drużyny te rywalizowały ze sobą w przeszłości w meczach sparingowych i ekipa z Neapolu nie miała żadnych problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Tym razem było podobnie.

Już w 3. minucie Napoli wyszło na prowadzenie, a gola zdobył Lorenzo Insigne. W 22. minucie bramkę strzelił Arkadiusz Milik, który do przerwy jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. W drugiej połowie Polak już nie zagrał, ale na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

Strzelecką formą błysnął Dries Mertens, który strzelił sześć bramek. Po dwa gole zdobyli Insigne oraz Emanuele Giaccherini. SSC Napoli wygrało aż 17:0.

SSC Napoli - FC Anaunia 17:0 (7:0)
1:0 - Lorenzo Insigne 3'
2:0 - Arkadiusz Milik 22'
3:0 - Allan 23'
4:0 - Lorenzo Insigne 31'
5:0 - Arkadiusz Milik 34'
6:0 - Nikola Maksimovic 44'
7:0 - Arkadiusz Milik 45'