Dolcan Ząbki - Stal Stalowa Wola (historia spotkań)

Historia spotkań pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Dolcanem Ząbki nie jest zbyt długa. W ostatnich trzynastu latach oba zespołu mierzyły się ze sobą pięć razy. Raz wygrał Dolcan, trzy razy Stal, a jedna potyczka zakończyła się remisem.

Kamil Górniak

runda jesienna 1996/1997
Stal Stalowa Wola - Dolcan Ząbki 3:1 (1:0)
1:0 - Lebioda 38'
2:0 - Krawiec 48'
3:0 - Wieprzęć (k.) 63'
3:1 - Antolak 90'

runda wiosenna 1996/1997
Dolcan Ząbki - Stal Stalowa Wola 1:3 (0:1)
0:1 - Włodarczyk 36'
0:2 - Krawiec 54'
0:3 - Ziarek 82'
1:3 - Toporek 86'

5 sierpnia 2000 r.
Stal Stalowa Wola - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)
1:0 - Nylec 36'
1:1 - Żuchnik (sam.) 75'

17 marca 2001 r.:
Dolcan Ząbki - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)
0:1 - Griszczenko 45'

Ostatnia ligowa potyczka pomiędzy tymi zespołami odbyła się 30 sierpnia 2008 r. Stal Stalowa Wola przegrała na własnym obiekcie z beniaminkiem z Ząbek 1:2. Dolcan fantastycznie rozpoczął ten pojedynek i po 13 minutach prowadził 2:0 (po dwóch golach Macieja Tataja). Stal ambitnie goniła rywali, ale udało jej się zdobyć tylko jedną bramkę. W 72. minucie rzut karny skutecznie egzekwował Jaromir Wieprzęć. Mecz obejrzało 2500 widzów, a prowadził go Michał Mularczyk ze Skierniewic.

Stal Stalowa Wola - Dolcan Ząbki 1:2 (0:2)
0:1 - Tataj 5'
0:2 - Tataj 13'
1:2 - Wieprzęć (k.) 72'

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Wieprzęć, Piszczek, Bartkowiak (46' Walat), Maciorowski, Karcz (76' Szlężak), Ławecki (67' Jeżewski), Krawiec, Uwakwe, Trela, Salami.

Dolcan Ząbki: Humerski - Jędrzejczyk, Warakomski, Trochim (71' Papierz), Stawicki, Kułkiewicz, Krzywicki, Tataj (89' Chudziński), Garbusewicz (65' Korkuć), Dadacz, Solecki.