Arkadiusz Milik znów skuteczny. Strzelił dwie bramki w przedsezonowym sparingu

Piłkarze Napoli po raz drugi zamienili mecz towarzyski w ostry trening strzelecki. Po wygranej 17:0 nad FC Anaunia, przyszedł czas na 7:0 z Trento. Znów błysnął reprezentant Polski.

Marek Bobakowski
Arkadiusz Milik w barwach Napoli Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik w barwach Napoli

Środowa (12.07) kanonada z amatorskim FC Anaunia (tutaj więcej szczegółów >>) nie zaspokoiła apetytów piłkarzy SSC Napoli. W sobotni wieczór po raz kolejny zmiażdżyli swoich rywali.

Tym razem ekipa Arkadiusza Milika nie miała litości w starciu z występującą w Serie D (IV liga we włoskiej hierarchii) drużyną Trento. Napoli wygrało 7:0, rozpoczynając strzelaninę w 15. minucie (po uderzeniu Driesa Mertensa).

Trener Maurizio Sarri zdecydował się desygnować do gry dwie różne "jedenastki". W pierwszej połowie na boisku nie było ani Milika, ani Piotra Zielińskiego. Obaj pojawili się po zmianie stron, przy stanie 4:0. Wtedy też dwukrotnie trafił nasz reprezentacyjny snajper (w 59. i 66. minucie). Zwłaszcza druga bramka była przedniej urody, strzał z powietrza, w ekwilibrystyczny sposób.

"Swoje" dołożył również Zieliński, który miał kilka bardzo udanych i kreatywnych akcji. Ale co najważniejsze, asystował przy golu Ounasa.

Napoli - Trento 7:0 (4:0)
1:0 - Mertens 15'
2:0 - Giaccherini 36'
3:0 - Chiricheş, 37'
4:0 - Callejon, 43'
5:0 - Milik, 59'
6:0 - Ounas, 60'
7:0 - Milik, 66'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Milik zostanie królem strzelców Serie A?