Liga Mistrzów: FK Astana już czeka na Legię Warszawa

FK Astana zremisował 1:1 ze Spartaksem Jurmala w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansował. W następnej fazie zagra z Legią Warszawa, o ile drużyna Jacka Magiery postawi "kropkę nad i" w dwumeczu z IFK Mariehamm.

PAP/EPA / PAP/EPA/TURAR KAZANGAPOV
Rywalizacja rozpoczęła się tydzień temu na Łotwie, gdzie FK Astana wygrał 1:0. Zarówno na wyjeździe, jak i u siebie faworyta wyprowadził na prowadzenie Patrick Twumasi. Ghańczyk nie miał litości dla Spartaksa Jurmala, czyli swojego pierwszego klubu po przyjeździe do Europy.

FK Astana przeważał, dłużej utrzymywał się w posiadaniu piłki, oddawał więcej strzałów, także tych celnych. Nie awansował jednak po spacerku. W 72. minucie Edgard Vardanjans zdobył gola na 1:1 w rewanżu i Spartaksowi brakowało jednej bramki, żeby sprawić niespodziankę.

W ostatnich 18 minutach regulaminowego czasu i tych doliczonych Kazachowie bronili się skutecznie. To oni mogą zagrać w następnej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. Passa bez porażki FK Astana na własnym stadionie w europejskich pucharach została przedłużona do 13 meczów.