Maciej Rybus zadebiutował w Lokomotiwie

Maciej Rybus rozegrał pierwszy mecz w barwach Lokomotiwu Moskwa. Polski piłkarz pojawił się na placu gry w drugiej połowie, a jego zespół pokonał u siebie Anży Machaczkała (1:0).

Karol Borawski
Newspix / Piotr Kucza
27-letni Rybus przeniósł się do Lokomotiwu z Olympique Lyon. - Moja sytuacja w reprezentacji jest jasna - straciłem miejsce z powodu braku grania w klubie. To normalne, nie dziwię się selekcjonerowi, bo brakowało mi rytmu meczowego. Ale to się zmieni, lepsze czasy nadejdą i dla mnie. Mogę powiedzieć, że dobrze wybrałem i jestem szczęśliwy - przyznał w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Polski piłkarz szybko dostał okazję do debiutu w nowych barwach. W niedzielnym spotkaniu z Anży Machaczkała wszedł na boisko w 46 minucie. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Manuel Fernandes.

Lokomotiw po trzech kolejkach ligi rosyjskiej ma na koncie komplet zwycięstw.

Lokomotiw Moskwa - Anży Machaczkała 1:0 (0:0)

1:0 - Manuel Fernandez 81'

Lokomotiw: Marinato - Pejcinović, Kverkvelia, Manuel Fernandes, Tarasow, Denisow, Ignatiew, Barinow (69' Anton Miranczuk), Aleksiej Miranczuk, Farfan (90' Mychalyk), Łysow (46' Rybus).

Anży: Solosin - Phibel, Bryzgalow, Polujachtow, Afonin, Chubulow (54' Kacajew), Guliew, Danczenko, Mamtow (46' Lescano), Markelow, Jakowlew (68' Bazeliuk).

Czy Rybus podjął słuszną decyzję wracając do ligi rosyjskiej?