Manchester United znowu wygrał. Kolejny gol Romelu Lukaku

Manchester United pokonał 3:0 norweską Valerengę w rozegranym w niedzielę towarzyskim meczu. Jedną z bramek dla drużyny Jose Mourinho zdobył Romelu Lukaku, dla którego był to trzeci gol w okresie przygotowawczym.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP/EPA / John G. Mabanglo
Oprócz belgijskiego napastnika bramki w niedzielnym meczu zdobyli też Marouane Fellaini i 20-letni pomocnik Scott McTominay. Wynik tuż przed końcem pierwszej połowy otworzył ten pierwszy, a w 49. minucie podwyższył go Lukaku. McTominay trafił dwadzieścia minut później.

Manchester wygrał w niedzielę po raz piąty w okresie przygotowawczym. Zespół Jose Mourinho ostatnie tygodnie spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie pokonał kolejno Los Angeles Galaxy, Real Salt Lake, Manchester City i Real Madryt. Jedynej porażki doznał w czwartek z Barceloną.

Drużyna Portugalczyka przed startem nowego sezonu rozegra jeszcze jeden mecz towarzyski - w środę 2 lutego zmierzy się w Dublinie z Sampdorią Genua, czyli zespołem Karola Linettego, Bartosza Bereszyńskiego i Dawida Kownackiego.

8 sierpnia Man United rozpocznie sezon spotkaniem o Superpuchar Europy z Realem Madryt. Pięć dni później podejmie West Ham United w 1. kolejce Premier League.

Valerenga - Manchester United 0:3 (0:1)
0:1 - Marouane Fellaini 44'
0:2 - Romelu Lukaku 49'
0:3 - Scott McTmominay 70'

Manchester United: Romero (J. Pereira 61') - Darmian, Bailly (Smalling 45'), Jones (Tuanzebe 45'), Blind (Ander Herrera 45') - Fellaini (Mitchell 45'), Carrick (A. Pereira 45'), Pogba (McTominay 61') - Mata (Martial 45'), Rashford (Lukaku 46'), Mchitarjan

Czy Manchester United pokona Real Madryt w meczu o Superpuchar Europy?