Błaszczykowski zagrał cały mecz w VfL Wolfsburg. Jego klub przegrał z Newcastle United

W środę VfL Wolfsburg rozegrał kolejny sparingowy mecz przed startem sezonu. Rywalem niemieckiego zespołu było Newcastle United. Beniaminek Premier League wygrał 3:1, a całe spotkanie w barwach VfL zaliczył Jakub Błaszczykowski.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CARMEN JASPERSEN

Jakub Błaszczykowski nie może być pewny swojej przyszłości w VfL Wolfsburg. Jego pozyskaniem zainteresowane jest hiszpańskie Levante. Polak może być elementem wymiany pomiędzy oboma klubami. Wilki chcą pozyskać skrzydłowego Levante, Jasona. Hiszpanie chcą za niego 10 mln i dodatkowo piłkarza reprezentacji Polski. Negocjacje w tej sprawie trwają.

Szkoleniowiec niemieckiego zespołu dał zagrać Błaszczykowskiemu pełne 90 minut w sparingu przeciwko Newcastle United. Polak w pierwszej połowie mógł zdobyć gola dla Wilków, ale nieznacznie chybił. Z kolei w drugiej części gry przeprowadził dwójkową akcję z Yunusem Mallim, po której arbiter podyktował rzut karny.

VfL przegrało z beniaminkiem Premier League 1:3. Rozgrywki Bundesligi zainaugurowane zostaną 18 sierpnia. Pierwszym rywalem Wilków będzie Borussia Dortmund. Do tego czasu ma wyjaśnić się przyszłość Błaszczykowskiego.

VfL Wolfsburg - Newcastle United 1:3 (0:2)
0:1 - Aleksandar Mitrovic 37'
0:2 - Matt Ritchie 43'
1:2 - Yunus Malli (k.) 52'
1:3 - Christian Atsu 68'

Czy Jakub Błaszczykowski powinien zostać w VfL Wolfsburg?