Niespodzianka! FC Barcelona zremisowała z II-ligowcem. Piękny gol Paco Alcacera

FC Barcelona tylko zremisowała z hiszpańskim II-ligowcem Gimnastic Tarragona 1:1. W towarzyskim meczu trener Ernesto Valverde dał szansę zmiennikom, a faworytów przed porażką uchronił Paco Alcacer.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images

Po tournee w USA FC Barcelona wróciła do Katalonii, gdzie zagrała z II-ligowym Gimnastic Tarragona. Trener Ernesto Valverde dał odpocząć największym gwiazdom na czele z Lionelem Messim, Luisem Suarezem czy Andresem Iniestą i do gry delegował nominalnych zmienników.

W pierwszej połowie żaden z piłkarzy wicemistrza Hiszpanii nie pokazał, że zasługuje na regularną grę w podstawowym składzie. Goście popełniali sporo błędów, nie potrafili utrzymać się dłużej przy piłce i na przerwę schodzili, zasłużenie przegrywając 0:1.

Wraz z upływem czasu wicemistrzowie Hiszpanii zaczęli coraz bardziej dominować na boisku. W samej końcówce udało im się doprowadzić do wyrównania. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Paco Alcacer, który ustalił wynik meczu na 1:1.

Przed dwumeczem o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt, FC Barcelona rozegra jeszcze jeden towarzyski pojedynek. W spotkaniu o Puchar Gampera zmierzy się z brazylijskim Chapecoense.

W trzech poprzednich meczach przedsezonowych Barca za każdym razem wygrywała. Na turnieju International Champions Cup pokonała Juventus Turyn (2:1), Manchester United (1:0) i Real Madryt (3:2).

Gimnastic Tarragona - FC Barcelona 1:1 (1:0)
1:0 - Barreiro 11'
1:1 - Paco Alcacer 79'

Skład Barcelony: Jasper Cillessen (46' Marc-Andre Ter Stegen) - Semedo (64' Douglas), Javier Mascherano, Thomas Vermaelen (13' Marlon), Lucas Digne (64' Jordi Alba) - Sergi Samper (64' Andre Gomes), Sergi Roberto, Carles Alena (64' Gerard Deulofeu) - Arda Turan (46' Munir), Denis Suarez, Paco Alcacer.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona zdobędzie Superpuchar Hiszpanii?