Puchar Niemiec: premierowa bramka Artura Sobiecha dla SV Darmstadt 98

Zdjęcie okładkowe artykułu: Artur Sobiech to 13-krotny reprezentant Polski
Artur Sobiech to 13-krotny reprezentant Polski

Artur Sobiech nie kazał długo czekać na premierowe trafienie dla SV Darmstadt 98. 13-krotny reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu I rundy Pucharu Niemiec z SSV Jahn Ratyzbona (1:3) - swoim trzecim w barwach Die Lilien.

Artur Sobiech jest zawodnikiem spadkowicza z Bundesligi od 20 lipca. 27-latek dołączył do zespołu Torstena Fringsa późno, bo tydzień przed startem sezonu, ale od razu wskoczył do wyjściowego składu.

W debiucie z SpVgg Greuther Fuerth (1:0) się nie wyróżnił, ale w kolejnym spotkaniu z 1.FC Kaiserslautern (1:1) miał udział przy bramce, a w sobotnim meczu z SSV Jahn Ratyzbona (1:3) już sam wpisał się na listę strzelców. W 40. minucie zamienił na gola podanie Tobiasa Kempego.

Za sprawą Polaka Darmstadt objęło prowadzenie 1:1, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali, a w końcówce drugiej połowy wyprowadzili dwa ciosy, dzięki którym awansowali do kolejnej rundy Pucharu Niemiec. Sobiecha wtedy nie było już na boisku - 13-krotny reprezentant Polski opuścił plac gry w 68. minucie z powodu urazu kolana.

SSV Jahn Regensburg - SV Darmstadt 98 3:1 (1:1) 0:1 - Sobiech 40' 1:1 - Lais (k.) 45+2' 2:1 - Nietfeld 86' 3:1 - Gruettner 90+4'

Artur Sobiech wróci do reprezentacji Polski?