Puchar Włoch: zobacz premierową bramkę Dawida Kownackiego (wideo)

Dawid Kownacki udanie wprowadził się do Sampdorii Genua, bo już w premierowym występie w jej barwach strzelił swojego premierowego gola. Młodzieżowy reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w spotkaniu III rundy Pucharu Włoch z Foggią (3:0).

Maciej Kmita
Dawid Kownacki jest nadzieją polskiej piłki PAP / Wojciech Pacewicz / Dawid Kownacki jest nadzieją polskiej piłki

Dawid Kownacki zaczął spotkanie z II-ligowcem na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 69. minucie, zastępując doświadczonego Fabio Quagliarellę. Gdy pojawił się na boisku, jego zespół prowadził 1:0 po bramce Edgara Barreto, pięć minut później na 2:0 trafił Gianluca Caprari, a w 79. minucie Kownacki ustalił wynik spotkania na 3:0. 20-letni Polak zamienił głową na gola dośrodkowanie partnera z rzutu rożnego.

Zobacz premierową bramkę Dawida Kownackiego dla Sampdorii Genua (od 2:16):

Kownacki jest zawodnikiem Sampdorii od 11 lipca. Włoski klub kupił go z Lecha Poznań za 3,25 mln euro. Młody Polak przepracował z drużyną Marco Giampaolo cały okres przygotowawczy, ale na razie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie Sampdorii ze wspomnianymi Quagliarellą i Caprarim.

Mecz z Foggią był pierwszym o stawkę Sampdorii w sezonie 2017/2018. Rozgrywki Serie A ekipa ze Stadio Luigi Ferraris zainauguruje w przyszłą niedzielę, a jej przeciwnikiem będzie beniaminek włoskiej ekstraklasy - Benevento.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Dawid Kownacki przebije się do "11" Sampdorii Genua?