The Championship: Gol Przemysława Kaźmierczaka

Niespodziewanie od pierwszej minuty w 43. kolejce The Championship wystąpił Przemysław Kaźmierczak. Polski pomocnik swój występ okrasił bramką z rzutu wolnego. Derby County przegrało jednak swój mecz z Wolverhampton Wanderers 2:3. W tej kolejce wystąpił również Marek Saganowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Kaźmierczak rzadko gra w barwach Baranów. W sobotę nie pojawił się nawet na rezerwie, a tym razem dostał szansę gry od pierwszej minuty. W 30. minucie spotkania po jego strzale z rzutu wolnego na Pride Park był remis 1:1. Jednak polski pomocnik został w przerwie zmieniony i na drugą część spotkania nie pojawił się już na murawie. Derby ostatecznie przegrało z Wolves 2:3. Wilki są już niemal pewne bezpośredniego awansu do Premiership. Mają siedem punktów przewagi nad trzecim zespołem Sheffield United.

Szanse na utrzymanie zachowało Southampton. Święci w meczu o życie musieli pokonać Crystal Palace i tego dokonali. Wygrali 1:0 po bramce Davida McGoldricka w 67. minucie spotkania. 60 sekund wcześniej na murawie zameldował się Marek Saganowski. Southampton po tym zwycięstwie nadal zajmuje przedostanie miejsce, ale do bezpiecznej strefy traci tylko dwa punkty.

Na "powierzchnie" wynurzyło się Norwich City, które pokonało Watford (Grzegorz Rasiak nadal jest kontuzjowany) 2:0 i ma większe szanse na pozostanie w The Championship. Pod kreską znalazło się natomiast Nottingham Forest, które i tak może być zadowolone z siebie, ponieważ zremisowało na Bramall Lane z Sheffield United.

Popis ambicji pokazali gracze Quenns Park Rangers. Do 62. minuty przegrywali na Loftus Road z Sheffield Wednesday 0:2, ale ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 3:2. Szansę na awans do strefy barażowej straciło Bristol City. Piraci zaledwie zremisowali z Ipswich Town 1:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry i to z rzutu karnego. Cały mecz na ławce Ipswich przesiedział Bartosz Białkowski.