Kibice Realu Madryt mają dość. W meczu z Barceloną będą protestować

Cristiano Ronaldo został zawieszony na pięć meczów za odepchnięcie sędziego Ricardo De Burgosa w spotkaniu z Barceloną (3:1). Wściekli kibice Realu Madryt zapowiadają protest w środowym rewanżu.

Karol Borawski
kibice Realu Madryt Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: kibice Realu Madryt
W 80 minucie Ronaldo został ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po zdobytym golu. Dwie minuty później doszło do zdarzenia, o którym mówi cała piłkarska Hiszpania.

Portugalczyk padł w polu karnym, co sędzia Ricardo De Burgos zakwalifikował jako próbę wymuszenia rzutu karnego. Piłkarz zobaczył drugą żółtą kartkę, a chwilę później w złości odepchnął arbitra. Władze rozgrywek ukarały zawodnika Królewskich pięcioma meczami zawieszenia.

Real Madryt wygrał pierwszy mecz Superpucharu Hiszpanii 3:1, a w środę na Santiago Bernabeu zagra spotkanie rewanżowe. Kibice madryckiego klubu planują protest. W siódmej minucie fani zamierzają wyciągnąć białe chusteczki na znak protestu przeciwko złemu sędziowaniu i niesprawiedliwej ich zdaniem karze dla Ronaldo.

Środowy mecz Realu z Barceloną rozpocznie się o godz. 23.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)