El. LE: FC Utrecht pokonał Zenit. Zagrał lepiej niż z Lechem Poznań

FC Utrecht zwyciężył 1:0 z Zenitem Sankt Petersburg w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Drużyna z Holandii zremisowała dwa mecze z Lechem Poznań w poprzedniej fazie.

Cyreil Dessers (z lewej), Domenico Criscito (w środku) i Andrej Lunew (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/JOEP LEENEN / Cyreil Dessers (z lewej), Domenico Criscito (w środku) i Andrej Lunew (z prawej)
FC Utrecht prezentował się bardzo solidnie na tle etatowego uczestnika fazy grupowej europejskich pucharów. W pierwszej połowie oddał więcej strzałów. Także samych celnych. W 29. minucie drużyna z Holandii powinna prowadzić.

Cyriel Dessers miał przed sobą tylko Andrieja Łunewa i stoczył z nim dwa pojedynki. W obu bramkarz Zenita Sankt Petersburg zatrzymał strzał Belga. Przed przerwą wykazał się również drugi bramkarz David Jensen, który wygarnął piłkę spod nóg Yassina Ayouba.

W jedenastce Zenita byli między innymi Branislav Ivanović, Matias Kranevitter i Leandro Paredes. Pierwszym zmiennikiem był w 57. minucie Dmitrij Połoz, więc trener Roberto Mancini wzmacniał ofensywę. Atakować wysoko zaczął Igor Smolnikow i strzelił płasko blisko słupka.

Rosjanie trochę się odsłonili, coraz częściej przenosili grę na połowę Utrechtu, więc zostali ukarani z kontrataku. W 77. minucie Zakaria Labyad wpakował piłkę do bramki Zenitu z bliska po interwencji Łunewa.

Pozostałe dwumecze w IV rundzie eliminacji Ligi Europy rozpoczną się w czwartek.

FC Utrecht - Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0)
1:0 - Zakaria Labyad 77'

Utrecht: David Jensen - Sean Klaiber, Mark Van der Maarel, Edson Braafheid (89' Dario Dumić), Robin Van der Meer (78' Giovanni Troupee) - Van De Streek, Yassin Ayoub, Urby Emanuelson, Zakaria Labyad – Gyrano Kerk (79' Lukas Gortler), Cyriel Dessers

Zenit: Andriej Łunew – Igor Smolnikow, Branislav Ivanović, Emanuel Mammana, Domenico Criscito – Matias Kranevitter (84' Daler Kuzjajew), Leandro Paredes, Aleksandr Jerochin – Sebastian Driussi (57' Dmitrij Połoz), Aleksandr Kokorin (89' Artiom Dziuba), Jurij Żyrkow

Żółte kartki: Klaiber, Ayoub (Utrecht)

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia)

Czy FC Utrecht wygra również rewanż na stadionie Zenita Sankt Petersburg?