Belgia: Anderlecht czerwony ze wstydu. Gol Teodorczyka nie pomógł

Sensacyjnym wynikiem zakończył się domowy mecz RSC Anderlechtu. Faworyt przegrał z Sint Truidense 2:3. Łukasz Teodorczyk pojawił się na boisku w drugiej połowie i zdobył gola.

Dominik Polesiński
Łukasz Teodorczyk po strzelonej bramce PAP/EPA / Łukasz Teodorczyk po strzelonej bramce

Początek sezonu w lidze belgijskiej jest zaskakujący. Drużyny uznawane za faworytów gubią punkty na zawołanie, a ligowi średniacy punktują aż miło. Jeszcze w zeszłym sezonie w pojedynku Anderlechtu z Sint Truidense każdy zastanawiałby się ile goli stracą goście, a tymczasem w niedzielne popołudnie w Brukseli to oni byli górą.

Zaczęło się zgodnie z planem. Po szybkim wznowieniu gry z autu Sofiane Hanni niesygnalizowanym podaniem obsłużył Massimo Bruno, i techniczny strzał wpadł do siatki tuż przy dalszym słupku.

Goście odpowiedzieli błyskawicznie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła obrona Fiołków wyraźnie przysnęła, a zamykający akcję Yohan Boli huknął pod poprzeczkę.

Kto wie jakby się ten mecz potoczył gdyby w 30. minucie Hanni wykorzystał rzut karny. Algierczyk bardzo mocno uderzył w lewy róg, ale widowiskową paradą popisał się bramkarz.

Sint Truidense grało bez respektu, wysyłając gospodarzom kolejne ostrzeżenia. W przerwie na boisko wszedł były piłkarz Anderlechtu Jonathan Legear. W 53. minucie trafił na 1:2 i pobiegł do sektora miejscowych fanów uciszać publikę. Po chwili popisał się świetną centrą, po której Jordan Rolly Botaka podwyższył prowadzenie. Tego nikt się nie spodziewał!

Nadzieję miejscowym przywrócił jeszcze Łukasz Teodorczyk. Polak wszedł z ławki w 62. minucie i w samej końcówce w olbrzymim zamieszaniu przed bramką Lucasa Pirarda skierował piłkę do siatki, przełamując serię meczów bez gola.

Po 4. kolejkach Jupiter League Anderlecht zajmuje 10 miejsce, Sint Truidense jest tuż za podium.

RSC Anderlecht - Sint Truidense VV 2:3 (1:1)
1:0 - Massimo Bruno 18'
1:1 - Yohan Boli 21'
1:2 - Jonathan Legear 53'
1:3 - Jordan Rolly Botaka 66'
2:3 - Łukasz Teodorczyk 88'

RSC Anderlecht: Matz Sels - Alexandru Chipciu (77' Pieter Gerkens), Kara Mbodji, Uros Spajić, Ivan Obradović, Leander Dendoncker, Sven Kums (77' Nicolae Stanciu), Massimo Bruno, Sofiane Hanni, Henry Onyekuru, Isaac Kiese Thelin (62' Łukasz Teodorczyk).

Sint Truidense VV: Lucas Pirard - Damien Dussaut (46' Jonathan Legear), Jorge Teixeira, Sasha Kotysch, Casper De Norre (68' Kurt Abrahams), Steven De Petter, Stelios Kitsiou, Charilaos Charisis, Alexis De Sart, Yohan Boli (85' Samuel Asamoah), Jordan Rolly Botaka.

Żółte kartki: Pirard, Kotysch (Sint Truidense).