WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ryszard Czarnecki: Boże, chroń nas od UEFA i KE

"UEFA - szczególna troska o Legię. Komisja Europejska - szczególna troska o Polskę. Panie Boże, chroń nas od przyjaciół" - napisał Ryszard Czarnecki, gdy dowiedział się, że stołeczny klub znowu może mieć kłopoty przez przygotowaną przez fanów oprawę.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
PAP / PAP/Leszek Szymański / Oprawa kibiców Legii podczas meczu z Sheriffem Tyraspol

Chodzi o wielką różową świnię z UEFA, która bogaci się kosztem Legii Warszawa - takie było przesłanie oprawy zaprezentowanej przed meczem eliminacji Ligi Europy z Sheriffem Tyraspol (1:1). Fani przygotowali też transparent w języku angielskim przypominający o karze 35 tys. euro, jaką Legia otrzymała za powstańczą oprawę z meczu wcześniejszego. Ponadto odpalili race. 

Temu, że UEFA wszczęła wobec stołecznego klubu postępowanie dyscyplinarne, nie ma więc co się dziwić. Pirotechnika jest zabroniona, obrażanie UEFA też nie jest bezpośrednio związane z wydarzeniem sportowym. A tylko oprawy dotyczące meczów są teoretycznie dozwolone.

Fani Legii już kiedyś zaprezentowali podobne kibicowskie dzieło, gdy UEFA ukarała klub walkowerem za mecz z Celtikiem Glasgow (zagrał w nim nieuprawniony zawodnik, Bartosz Bereszyński). Wtedy stołeczny klub musiał zapłacić do kasy 80 tys. euro.

Kara będzie i teraz. To jest jasne. Ale jak widać nie dla wszystkich.

Ryszard Czarnecki to europoseł, ale też - jak pewnie sam o sobie mniema - człowiek sportu. Pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej, starał się o jego szefowanie. Niedawno marzyła mu się również posada szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, do pewnego etapu uczestniczył w grze o fotel. Potem zrezygnował. Otóż Czarnecki doskonale powinien wiedzieć, że Legia zapłaci karę, bo takie są przepisy.

Zresztą, w odpowiedziach na swój wpis dosyć szybko został sprowadzony na ziemię. W dyskusję włączył się m.in. Mikołaj Wójcik z "Faktu", ale też agent Roberta Lewandowskiego i były poseł PO, Cezary Kucharski.

"Panie pośle, niestety ale współkibice mojego ukochanego klubu zrobili i konsekwentnie robią wiele by być ulubieńcami UEFA. A to kosztuje" - napisał ten pierwszy. "Koszt to drewniana chatka i 3 liga w Europie a potencjał Legii to lider Europy Śr-Wsch!" - odpowiedział Kucharski (pisownia oryginalna). 

Potem Czarnecki pisał jeszcze o stosowaniu podwójnych standardów wobec Legii.

O podwójnych standardach wobec Polski europoseł mówił z kolei w poniedziałek w Sejmie. Jak grzmiał, dla Komisji Europejskiej są równi i równiejsi. Dziwił się, że w obliczu narastającego terroryzmu komisja ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego w najbliższym czasie zajmie się sytuacją w naszym kraju.

- Polska będzie robić swoje, polski rząd, wspierany przez polskich europosłów, nie będzie ulegać naciskom (Unii Europejskiej - przyp. red.), zwłaszcza gdy chodzi o politykę imigracyjną - mówił Czarnecki.

Decyzja w sprawie Legii zapadnie najprawdopodobniej w piątek (25.08.). W czwartek z kolei mistrzowie Polski rozegrają rewanżowy mecz z Sheriffem Tiraspol w eliminacjach Ligi Europy. W Warszawie Legia niestety zremisowała 1:1 i to rywal jest w lepszej sytuacji.

ZOBACZ WIDEO Kontrowersje w meczu Realu. Ramos wyleciał z boiska [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Ryszard Czarnecki ma rację i wobec Legii i Polski stosowane są podwójne standardy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter, inf. własna

Komentarze (61):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Pawel Palicki 2
  Co to jest za SZOPKA????My mamy tolerować KOLOROWYCH a kto ma tolerować nas BIAŁYCH??????My mamy tolerować ISLAM a kto ma tolerować KATOLIKÓW?????Czy wy LEWAKI z dachu na łeb SPADLIŚCIE??????Gdzie my mamy żyć jak njie w swoim kraju w EUROPIE??????
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pawel Palicki 3
  Jestem kibicem Lecha Poznań!!!!Nigdy nie broniłbym Warszawskiej Legii gdybym nie wiedział że klub nie może odpowiadać za swoich kibiców a tym bardziej za DEMOKRACJE którą wprowadzają na swój stadion.....Jak to jest że UEFA może na swoich koszulkach szerzyć RASISTOWSKĄ PROPAGANDĘ co do koloru skóry czy też zaopatrywań a odmawia się poprzez FINANSOWE KARY innych poglądów na stadionach??????To jest jakieś nienormalne myślenie!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pawel Palicki 3
  Regulamin jest jak konstytucja wymaga zmian i ulepszeń nie można w kółko Macieja karać kluby za to że kibice wprowadzają DEMOKRACJE NA STADIONY!!!!Kto tego nie rozumie ten zatwardziały KOMUNISTA tak samo jak ekipa z UEFA!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (58)
Pokaż więcej komentarzy (61)
Pokaż więcej komentarzy (61)
Pokaż więcej komentarzy (61)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×