Puchar Ligi Angielskiej: samobójczy gol Ariela Borysiuka, klęska Queens Park Rangers

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie drużyny Polaków we wtorkowych meczach II rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Awans wywalczyły Swansea City i AFC Bournemouth, odpadły natomiast Queens Park Rangers i Hull City.

Szymon Mierzyński
PAP / Adam Warżawa
O największym pechu może mówić Ariel Borysiuk, który samobójczym strzałem otworzył wynik meczu z Brentford FC. Zespół z Loftus Road przegrał ostatecznie aż 1:4. Paweł Wszołek też pojawił się w podstawowym składzie QPR, lecz w przeciwieństwie do drugiego z naszych rodaków nie zagrał w pełnym wymiarze (w 69. minucie zmienił go Jamie Mackie).

Znacznie lepiej poszło Leeds United Mateusza Klicha. Pawie zdemolowały u siebie Newport County aż 5:1, a Polak spędził na boisku 90 minut.

Ipswich Town Bartosza Białkowskiego (30-latek był poza kadrą meczową) nie sprawiło niespodzianki i uległo na wyjeździe Crystal Palace 1:2. Podobny wynik, tyle że w drugą stronę padł na St. Andrew's. Tam zobaczyliśmy w akcji aż dwóch polskich bramkarzy - Tomasza Kuszczaka i Artura Boruca. Awans świętował ostatecznie ten drugi, który w Premier League ustępuje w obecnym sezonie miejsca Asmirowi Begoviciowi.

Na ławce rezerwowych Sunderlandu pojawił się we wtorek Maksymilian Stryjek, a Czarne Koty pokonały na Brunton Park Carlisle United 2:1. Poza kadrą Swansea City znalazł się z kolei Łukasz Fabiański. Łabędzie jednak nie zawiodły i ograły Milton Keynes Dons aż 4:1.

We wtorek nie wystąpił ponadto Kamil Grosicki. Bez Polaka w składzie Hull City spisało się słabo i odpadło po porażce 0:2 z Doncaster Rovers.