Zwycięski gol Schweinsteigera. Kilka minut wcześniej doszło do sytuacji z VAR z jego udziałem

Bastian Schweinsteiger był bohaterem meczu z Montrealem Impact (1:0). Niemiec zdobył jedyną bramkę spotkania. Kilka minut przed tym wydarzeniem doszło do wykluczenia zawodnika rywali po przeanalizowaniu zapisu wideo.

Karol Borawski
Na zdjęciu Bastian Schweinsteiger w barwach Chicago Fire Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu Bastian Schweinsteiger w barwach Chicago Fire

W 59. minucie Schweinsteiger zdobył jedynego gola w meczu. Dla byłego zawodnika Manchesteru United była to trzecia bramka w MLS.

W tym momencie Chicago Fire grało z przewagą jednego zawodnika. W 50. minucie Schweinsteiger został sfaulowany przez Deiana Boldora.

Sędzia Baldomero Toledo początkowo pokazał graczowi Montreal Impact żółtą kartkę. Arbiter postanowił skorzystać jednak z systemu VAR, a po przeanalizowaniu materiału wideo pokazał Boldorowi czerwień.

- Dobrze, że potrafiliśmy utrzymać piłkę. Staraliśmy się zagrażać bramce rywali. Zagraliśmy trochę inaczej niż zwykle. Przy prowadzeniu 1:0 nawet przy grze z przewagą zawodnika nie jest łatwo. Jestem szczęśliwy, że udało się wygrać - powiedział Schweinsteiger.

Chicago Fire zajmuje trzecie miejsce Konferencji Wschodniej MLS.