Nice I liga: wielka ulga Wigier Suwałki. Przełamały się po kuriozalnym golu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Wigry Suwałki
PAP / Adam Warżawa / Wigry Suwałki

Wigry Suwałki wygrały pierwszy mecz w sezonie. W 8. kolejce drużyna Artura Skowronka pokonała 1:0 z GKS Katowice. Jeden gol zdecydował również o zwycięstwach Odry Opole, Pogoni Siedlce oraz Górnika Łęczna.

To była sentymentalna sobota. Trzej trenerzy zmierzyli się ze swoim byłym klubem. Wszyscy dobrze zmotywowali podopiecznych, którzy zwyciężyli 1:0. Wigry Suwałki prowadzone przez Artura Skowronka pokonały GKS Katowice, ekipa Mirosława Smyły z Opola rozprawiła się z Zagłębiem Sosnowiec, a Adam Łopatko poprowadził Pogoń Siedlce do wygranej ze Stomilem Olsztyn.

Wigry odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pomógł im Damian Garbacik. W 11. minucie obrońca strzelił kuriozalnego gola samobójczego. Chciał podać piłkę do Dawida Abramowicza, tymczasem bramkarz GieKSy Katowice stał w zupełnie innym miejscu i nie zdążył uratować sytuacji. Suwalczanom pomogli w utrzymaniu prowadzenie sprowadzeni w końcówce okienka transferowego Łukasz Budziłek, Laurentiu Iorga oraz Siergiej Pilipczuk.

Droga Odry Opole do zwycięstwa z Zagłębiem Sosnowiec była długa i kręta. To drużyna Dariusza Dudka oddała więcej celnych strzałów, a na dodatek wywalczyła rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał w 56. minucie Tomasz Nowak i pobudził beniaminka do ataku. Odra zdobyła gola na 1:0 w 94. minucie. Po ostatnim w meczu dośrodkowaniu Marcina Wodeckiego na piłkę zapolował Martin Baran i trafił do bramki Dawida Kudły. Dzięki wygranej Odra pozostaje na miejscu premiowanym awansem.

Wspomniany Wodecki tym razem bez gola, więc pozwolił zbliżyć się do siebie w klasyfikacji strzelców Patrykowi Szyszowi z Górnika Łęczna oraz Dariuszowi Zjawińskiemu z Pogoni Siedlce. Dzięki zwycięstwom 1:0 drużyna Tomasza Kafarskiego zepchnęła do strefy spadkowej Podbeskidzie Bielsko-Biała, a ekipa z Mazowsza wyprzedziła w tabeli Stomil.

Przez większą część meczu w Siedlcach na boisku było nadspodziewanie dużo miejsca. W pierwszej połowie sędzia Dawid Bukowczan pokazał czerwoną kartkę Mateuszowi Żytce z Pogoni i Arturowi Siemaszce ze Stomilu. Ponadto aż dziesięciu zawodników zobaczyło żółty kartonik.

Więcej niż jeden gol padł tylko w Częstochowie, gdzie Raków przegrał 1:2 ze Stalą Mielec. Kiedy dużo wskazywało na podział punktów Michał Janota oddał wzorowy strzał z rzutu wolnego w 92. minucie.

8. kolejka Nice I ligi:

GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1 (0:1) 0:1 - Damian Garbacik (sam.) 11'

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0) 1:0 - Martin Baran 90'

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0) 1:0 - Dariusz Zjawiński 5'

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0) 1:0 - Patryk Szysz 83'

Raków Częstochowa - Stal Mielec 1:2 (0:1) 0:1 - Mateusz Gancarczyk 45' 1:1 - Tomas Petrasek 49' 1:2 - Michał Janota 90'

Czy Wigry Suwałki zakończą rundę jesienną poza strefą spadkową?