Serie A: Atalanta Bergamo wróciła do wygrywania, Fiorentina postrzelała

Piłkarze Atalanty Bergamo, ACF Fiorentina, Udinese Calcio i Cagliari Calcio odnieśli pierwsze zwycięstwo w Serie A. Ekipa z Bergamo pokonała 2:1 US Sassuolo w próbie generalnej przed meczem w Lidze Europy.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Kilka dni przed powrotem do europejskich pucharów Atalanta Bergamo miała za zadanie wreszcie zwyciężyć. Jej terminarz na początku sezonu był nie do pozazdroszczenia. Po spotkaniu u siebie z AS Roma pojechała na stadion SSC Napoli. W niedzielę atuty były po stronie Atalanty. Grała na swoim terenie z US Sassuolo, który nie należy do potentatów.

Na prowadzenie wyszli niespodziewanie goście w 28. minucie. Ekspresowy atak zakończył Stefano Sensi strzałem między nogami Etrita Berishy do siatki. Przed przerwą jedenastka z Bergamo zdążyła doprowadzić do remisu 1:1. Andreas Cornelius znalazł miejsce na oddanie płaskiego uderzenia między trzema przeciwnikami. Na decydującego gola Atalanta pracowała do 77. minuty. Jego autorem był Andrea Petagna.

Na ławce Udinese Calcio rozpoczął mecz Paweł Bochniewicz, a Bartłomiej Drągowski był rezerwowym bramkarzem ACF Fiorentina.

Drągowski przegrywa rywalizację z Marco Sportiello, który nie miał dużo pracy w pierwszej połowie spotkania. Gra toczyła się na połowie Hellas Werona. Po 24 minutach ACF Fiorentina prowadziła 3:0. Autorem jednego z goli był Jordan Veretout i to jego pierwsze trafienie w oficjalnym meczu po transferze z AS Saint-Etienne. Po przerwie Francuz skompletował dublet, a jego drużyna powiększyła przewagę do stanu 5:0.

Fiorentina wygrała pierwszy mecz w sezonie i wydostała się z dna tabeli. Identyczne zadanie wykonali piłkarze Udinese Calcio oraz Cagliari Calcio. Pierwsi pokonali 1:0 Genoa CFC, a ekipa z Sardynii ograła 1:0 FC Crotone.