Premier League: klasa światowa Łukasza Fabiańskiego

Kosmiczną interwencją popisał się Łukasz Fabiański w meczu Swansea City - Newcastle United (0:1). Śmiało będzie mogła ona kandydować do parady kolejki w Premier League.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański kapitalnie interweniuje w meczu z Newcastle Reuters / Andrew Couldridge / Łukasz Fabiański kapitalnie interweniuje w meczu z Newcastle

Swansea City była faworytem w starciu z Newcastle United, które na dodatek przyjechało bez swojego menedżera Rafaela Beniteza. Hiszpan kilka dni temu poddał się operacji przepukliny.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu drużyn. Szansę debiutu w podstawowym składzie otrzymał wypożyczony z Bayernu Monachium Renato Sanches, ale w przerwie mówiło się tylko o interwencji Łukasza Fabiańskiego.

Cała sytuacja miała miejsce w 33. minucie, gdy po dośrodkowaniu w pole karne Joselu główkował z pięciu metrów. Polak końcówkami palców sparował piłkę. To była doskonała parada Fabiańskiego.

W drugiej odsłonie długo nic ciekawego się nie działo. 14 minut przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jamal Lascelles uderzeniem głową z pięciu metrów zapewnił Srokom cenne trzy punkty. Fabiański przy straconym golu nie miał szans na skuteczną obronę.

Swansea ma cztery punkty i jest piętnasta. Newcastle zgromadziło sześć "oczek" (10. miejsce).