Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła walkę o mundial. Mocny pierwszy krok

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata zwycięstwem 4:1 z Białorusią na stadionie w Łęcznej. Przewaga zespołu Miłosza Stępińskiego była niepodważalna.

Radość piłkarek reprezentacji Polski PAP / PAP/Tytus Żmijewski / Radość piłkarek reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski kobiet jest niepokonana od 7 czerwca 2016 roku. Na jej serię składają się dwa mecze eliminacyjne i osiem towarzyskich. Pod wodzą Miłosza Stępińskiego zwyciężyła już trzy razy z Białorusinkami, strzeliła w tych meczach 12 goli, straciła jednego.

W piątek Polki wyszły na prowadzenie 1:0 w 14. minucie. Agata Tarczyńska dobiła piłkę do siatki po dwóch uderzeniach Agnieszki Winczo, które zatrzymała kolejno bramkarka i obrończyni. Biało-Czerwone miały multum sytuacji podbramkowych. Przegrywały jednak pojedynki sam na sam, trafiły w poprzeczkę i na własne życzenie podnosiły temperaturę pierwszej połowy.

Dopiero w kwadransie poprzedzającym przerwę Ewelina Kamczyk i Ewa Pajor doprowadziły do wyniku 3:0. Kamczyk strzeliła gola przed własną publicznością, ponieważ jest piłkarką Górnika Łęczna, a Pajor zdobyła 26. bramkę w narodowym zespole. Trafienia Polek nie równały się urodą z golem Anastazji Szczerbaczenii na 3:1 w 44. minucie.

Pajor skompletowała dublet w sytuacji sam na sam po wyprzedzeniu grupki rywalek. Białoruś nie odpowiedziała, Katarzyna Kiedrzynek nie musiała bronić w drugiej połowie żadnego celnego strzału i gospodynie zwyciężyły 4:1.

Głównymi pretendentkami do zwycięstwa w "polskiej grupie" są Szwajcarki, które będą we wtorek rywalkami zespołu Stępińskiego. Ponadto Biało-Czerwone będą rywalizować z wyżej notowanymi w rankingu FIFA Szkotkami i niżej Albankami. Awansuje czołowa drużyna w grupie, a cztery z najlepszym bilansem z drugich miejsc wystąpią w barażach.

Polska - Białoruś 4:1 (3:1)
1:0 - Agata Tarczyńska 14'
2:0 - Ewelina Kamczyk 37'
3:0 - Ewa Pajor 42'
3:1 - Anastazja Szczerbaczenia 44'
4:1 - Ewa Pajor 59'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Dagmara Grad, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Paulina Dudek - Ewelina Kamczyk, Sandra Sałata (68' Patrycja Balcerzak), Emilia Zdunek (82' Gabriela Grzywińska), Ewa Pajor - Agnieszka Winczo (70' Julia Matuschewski), Agata Tarczyńska

Sędzia: Tanja Subotić (Słowenia)