El. MŚ: porażka reprezentacji Polski kobiet ze Szwajcarią. Koniec serii

W drugim eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet reprezentacja Polski przegrała w Biel ze Szwajcarią 1:2. Nasze reprezentantki wciąż mają 3 punkty.

Michał Piegza
Ramona Bachmann (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/PETER KLAUNZER / Na zdjęciu: Ramona Bachmann (z prawej)
Po pokonaniu 4:1 Białorusi reprezentantki Polski z dużym nadziejami jechały na mecz ze Szwajcarią. Niestety, niepokonane od ponad roku Biało-Czerwone świetną serię zakończyły we wtorek, przegrywając 1:2 z wyżej notowanymi w rankingu rywalkami.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Szwajcarek, które w 20. minucie objęły prowadzenie. Polki odpowiedziały w 34. minucie, do siatki trafiła Ewa Pajor. Dla naszej reprezentantki było to już trzecie trafienie w eliminacjach. Niestety pięć minut później decydujący cios zadały gospodynie. Polki nie były w stanie odrobić strat.

Kolejny mecz eliminacyjny Biało-Czerwone rozegrają 24 listopada na wyjeździe z Albanią. Wcześniej, bo 23 października, Polki w spotkaniu towarzyskim zmierzą się z Grecją.

Do mistrzostw świata awansuje bezpośrednio zwycięzca grupy, a cztery drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem zagrają w barażach.

Szwajcaria - Polska 2:1 (2:1)
1:0 - Bernauer 20'
1:1 - Pajor 34'
2:1 -  Dickenmann 39'

Szwajcaria: Thalmann - Aigbogun, Waelti, Stierli (53' Brunner), Maritz, Crnogorcević, Zehnder, Bernauer (75' Calligaris), Dickenmann, Bachmann, Reuteler (87' Ismaili).

Polska: Kiedrzynek - Grad, Górnicka, Guściora, Dudek (46' Wiankowska) - Kamczyk, Zdunek (56' Balcerzak), Sałata (74' Grzywińska), Pajor - Tarczyńska, Winczo.

Żółte kartki: Waelti, Zehnder (Szwajcaria) oraz Tarczyńska, Górnicka, Grad, Balcerzak (Belgia).

Sędzia: Eleni Antoníou (Grecja).