Ousmane Dembele jest już po operacji. Piłkarz ma pauzować 3,5 miesiąca

Zabieg operacyjny napastnika Barcelony, Ousmane Dembele, zakończył się sukcesem. Zawodnik ma wrócić do gry na początku przyszłego roku.

Piotr Bobakowski
Ousmane Dembele Reuters / Paul Hanna / Na zdjęciu: Ousmane Dembele

- Napastnik Barcelony Ousmane Dembele udanie przeszedł operację kontuzjowanego ścięgna w lewym udzie - podała we wtorek po południu oficjalna strona Barcy.

Zabieg operacyjny, który przeprowadził w Finlandii doktor Sakari Orava pod nadzorem lekarza klubowego Ricarda Pruny, zakończył się sukcesem. Zdaniem lekarzy, francuski piłkarz malijskiego pochodzenia będzie mógł wrócić na boisko dwa tygodnie wcześniej niż spekulowano.

Czas powrotu 20-letniego zawodnika do zdrowia ma wynieść ok. 3,5 miesiąca. Francuz wróci więc do gry na początku 2018 r.

Dembele, który w letnim oknie transferowym przeszedł do Barcelony z Borussii Dortmund za kwotę 105 mln euro, doznał urazu w zwycięskim dla Dumy Katalonii meczu ligowym z Getafe CF (wynik 2:1). - Doświadczony piłkarz mógłby nie wykonać takiego ruchu, jakiego dokonał Dembele - mówił wtedy o kontuzji swojego gracza trener Ernesto Valverde.

20-latek rozegrał w tym sezonie w barwach Barcy łącznie 51 minut - 22 minuty w meczu z Espanyolem Barcelona (wynik 5:0) oraz 29 minut w pojedynku z Getafe.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Ousmane Dembele wróci do pierwszej "jedenastki" Barcy w sezonie 2017/18?