WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polska zapisała się w historii prawa sportowego

Polska zapisała się w historii prawa sportowego - donosi Ministerstwo Sportu i Turystyki. W życie wejdzie wkrótce konwencja dotycząca bezpieczeństwa i obsługi imprez sportowych, ratyfikowana przez Witolda Bańkę.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: Minister sportu Witold Bańka

Stały Przedstawiciel RP przy Radzie Europy przekazał we wtorek dokumenty ratyfikacyjne dot. konwencji w sprawie zintegrowanego podejścia do bezpieczeństwa, zabezpieczenia i obsługi podczas meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych, sporządzonej 4 maja 2016 r w Strasburgu - donosi MSiT.

Ministerstwo informuje, że Witold Bańka podpisał ją w listopadzie ubiegłego roku. W tym momencie została podpisana przez 23 państwa a trzy dokonały jej ratyfikacji - Polska, Monako i Francja.

"Dzięki polskiej ratyfikacji, Konwencja Rady Europy stanie się obowiązującym aktem prawa międzynarodowego już 1 listopada tego roku" - czytamy na stronie ministerstwa.

Celem konwencji jest zapobieganie incydentom i zakłóceniom porządku publicznego stanowiącym zagrożenie dla uczestników meczów piłki nożnej i innych imprez sportowych. Na czym polega jej nowoczesność?

ZOBACZ WIDEO Mocny Bayern, niezawodny "Lewy" - zobacz skrót meczu Schalke 04 - Bayern Monachium [ZDJĘCIA ELEVEN]

Otóż innowacyjnym rozwiązaniem w tym obszarze jest przyjęcie jako nadrzędnej zasady zintegrowanego, wielopodmiotowego podejścia do bezpieczeństwa realizowanego w oparciu o trzy filary (bezpieczeństwo, zabezpieczenie i obsługa) oraz współpracę wszystkich instytucji i stron.

"Konwencja odzwierciedla pogląd, że skupianie się wyłącznie na zagrożeniach nie prowadzi do stworzenia adekwatnych środków ograniczenia ryzyka. Skuteczniejszym rozwiązaniem jest wdrażanie zarówno środków bezpieczeństwa i zabezpieczenia, jak i właściwej obsługi widzów, które silnie wpływają na zachowania kibiców" - tłumaczy Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak oceniasz pracę Witolda Bańki jako ministra sportu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
msit.gov.pl

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • peppep 0
  Dopóki nie zlikwidują skandalicznego absurdalnego systemu stypendialno- ósemkowego (który zazwyczaj zamiast do szczytu prowadzi do dna formy w roku igrzysk po trzyletnim robieniu wyników za wszelką cenę ) to oceniam na zero.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  Polska ratyfikowała Konwencję... Jest to Konwencja Rady Europy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • gmk38 0
  Lepiej szkółki boiska pobuduj
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)