Leicester - Liverpool: kosmiczny mecz na King Power Stadium

Świetne widowisko oglądali kibice na King Power Stadium, gdzie Leicester City przegrało 2:3 z Liverpoolem FC. Mecz obfitował w wiele bramek i nagłych zwrotów akcji.

Sebastian Kordek
Moreno (z lewej), Coutinho (z prawej) Reuters / John Sibley / Na zdjęciu: Moreno (z lewej), Coutinho (z prawej)
Od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejął Liverpool FC. Zespół z Anfield Road kontrolował boiskowe wydarzenie, a swoją przewagę udokumentował dwoma trafieniami w krótkim odstępie czasu.

Najpierw Philippe Coutinho dośrodkował z lewego skrzydła i wydawało się, że akcja spali na panewce. Mohamed Salah zdołał jednak dołożyć głowę i otworzył wynik spotkania. Kilka minut później już sam Brazylijczyk wymierzył sprawiedliwość. Pomocnik gości podszedł do rzutu wolnego z okolic dwudziestego piątego metra i pięknym strzałem trafił na 2:0.

W końcówce pierwszej połowy piłkę do siatki wpakował Shinji Okazaki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

Jednak jeszcze w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze zdołali doskoczyć do rywala. Po wrzutce z rzutu rożnego doszło do sporego zamieszania w polu karnym Liverpoolu i piłkę do bramki wepchnął Okazaki.

Po przerwie niewiele wskazywało na to, że wynik może ulec zmianie. Jednak w odstępie kilku minut wydarzyło się naprawdę dużo.

Najpierw Daniel Sturridge świetnie obsłużył podaniem Jordana Hendersona, a ten pewnym strzałem trafił na 3:1. Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem kilkadziesiąt sekund później Jamie Vardy dobił uderzenie Demaraia Graya i momentalnie zmniejszył stratę Lisów.

Liverpool jakby zaskoczony takim obrotem spraw popełnił kolejny błąd. Simon Mignolet sfaulował w polu karnym Vardy'ego, a do piłki podszedł sam poszkodowany. Uderzył jednak fatalnie, w środek bramki i golkiper The Reds naprawił swój błąd.

Liverpool ostatecznie wygrał 3:2.

Leicester City - Liverpool FC 2:3 (1:2)
0:1 - Mohamed Salah 16'
0:2 - Philippe Coutinho 23'
1:2 - Shinji Okazaki 45+3'
1:3 - Jordan Henderson 68'
2:3 - Jamie Vardy 69'

Leicester: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan, Harry Maguire, Ben Chilwell - Riyad Mahrez (62' Demarai Gray), Onyinye Ndidi, Andy King, Marc Albrighton (80' Islam Slimani) - Jamie Vardy, Shinji Okazaki (74' Kelechi Iheanacho).

Liverpool: Simon Mignolet - Joe Gomez, Joel Matip, Dejan Lovren, Alberto Moreno - Emre Can (75' James Milner), Jordan Henderson - Georginio Wijnaldum, Philippe Coutinho (79' Alex Oxlade-Chamberlain), Mohamed Salah - Roberto Firmino (65' Daniel Sturridge)

Żółte kartki: Vardy (Leicester) oraz Gomez (Liverpool).