Ligue 1: pierwsza strata punktów PSG

Lider Ligue 1 Paris Saint-Germain bezbramkowo zremisował w meczu wyjazdowym z Montpellier. Dla wicemistrzów Francji była to pierwsza strata punktów w sezonie.

Michał Piegza
Kylian Mbappe PAP/EPA / EPA/GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
PSG stracił pierwsze punkty w sezonie. Do wyjazdowego spotkania z Montpellier wicemistrzowie Francji przystępowali bez kontuzjowanego Neymara.

Paryżanie od początku przeważali, ale mieli problemy ze stworzeniem sobie okazji bramkowych. W 17. minucie po podaniu z prawej strony skiksował Edinson Cavani. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Kylian Mbappe Lottin, ale nie zdołał oddać strzału.

W 33. minucie PSG mógł zdobyć bramkę, jednak po dograniu z rogu żaden z piłkarzy gości nie potrafił wbić piłki do siatki z kilku metrów. Groźnie było także dziesięć minut później. Z rzutu wolnego dogrywał Julian Draxler, nikt nie trącił futbolówki i ta obok słupka wyszła na aut bramkowy.

Po zmianie stron wciąż atakowali paryżanie, ale wciąż nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Swoje szanse miał głównie, łatwo wchodzący w pole karne, Mbappe. Najlepszą zmarnował w 64. minucie, kiedy zamiast podawać do partnera chciał przelobować bramkarza.

Kontrowersyjną sytuację sędzia podjął w 79. minucie. Wówczas obrońca Montpellier ściął w polu karnym Cavaniego. Arbiter, ku zaskoczeniu wszystkich, nakazał grać dalej.

PSG przeważał do końca, ale nie potrafił złamać dobrze ułożonej defensywy gospodarzy.

Montpellier - PSG 0:0

Montpellier HSC: Lecomte - Aguilar, Mendes, Hilton, Congre, Roussillon (71' Mukiele), Sambia (70' Piriz), Sessegnon, Skhiri, Lasne, Ninga (82' Mbenza).

Paris Saint-Germain:Areola - Meunier (71' Alves), Marquinhos, Silva, Berchiche, Motta (80' Celsa), Verratti, Rabiot, Draxler (67. Lucas Moura), Cavani, Mbappé.

Żółte kartki: Ninga, Mendes (Montpellier) oraz Marquinhos, Moura (PSG).

Sędzia: Clement Turpin.

Bordeaux wygrało z Guingamp 3:1. Cały mecz na ławce spędził obrońca gospodarzy Igor Lewczuk. Girondins do przerwy prowadziło, ale chwilę po zmianie stron dało sobie strzelić gola. Później jednak dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji.

Girondins Bordeaux - EA Guingamp 3:1 (1:0)
1:0 - Camano 31'
1:1 - Salibur 46'
2:1 - Mendy 75'
3:1 - Cafu 90+2'

SM Caen - Amiens SC 1:0 (0:0)
1:0 - Santini (k.) 54'

Olympique Lyon - Dijon FCO 3:3 (1:1)