II liga: remis Gwardii Koszalin z Legionovią Legionowo na neutralnym terenie

W meczu zamykającym 10. kolejkę II ligi Gwardia Koszalin zremisowała z Legionovią Legionowo 1:1. Oba gole padły w drugiej połowie.

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
Spotkanie rozegrano w nietypowej scenerii, bo na stadionie Warty w Poznaniu. Wszystko dlatego, że beniaminek walczy z czasem, by dostosować swój obiekt do wymogów licencyjnych. Pozytywem dla koszalinian był fakt, że po raz pierwszy w obecnym sezonie nie występowali na obiekcie rywala.

Właśnie formalni gospodarze przeważali w pierwszej połowie. Częściej znajdowali się pod bramką przeciwnika, tyle że konkretów nie było z tego żadnych. Przejęcie inicjatywy nie stanowiło dla Gwardii większego problemu, ale wykończenie już zdecydowanie tak.

Legionovia natomiast była przyczajona na własnej połowie i czekała na kontry. Po jednej z nich - w samej końcówce pierwszej części - stuprocentową okazję zmarnował Filip Kowalczyk, który zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła, lecz główkował nieczysto i mimo że nikt go nie krył, posłał piłkę obok słupka.

Po przerwie widowisko było już znacznie ciekawsze. Goście zaczęli grać żwawiej i to oni w 67. minucie otworzyli wynik. Sytuacji sam na sam z Adrianem Hartlebem nie wykorzystał Filip Kowalczyk, jednak bramkarz Gwardii odbił piłkę na tyle pechowo, że z ostrego kąta do pustej bramki skierował ją Mateusz Żebrowski. Legionovia mogła i powinna pójść za ciosem, ale już po chwili pojedynek jeden na jeden z Hartlebem przegrał Mateusz Kwiatkowski.

Za tę indolencję zespół Mirosława Jabłońskiego zapłacił wysoką cenę. W 71. minucie bowiem zrobiło się 1:1. To była świetna akcja oskrzydlająca beniaminka. Po dograniu z prawej strony Adrian Kwiatkowski sprytnie przepuścił piłkę do Junpeiego Shimmury, a ten pokonał Dominika Puska precyzyjnym uderzeniem z 14 metrów.

Mimo dość otwartej i emocjonującej końcówki, więcej goli już nie padło i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. Niewiele on zmienia w sytuacji obu drużyn. Legionovia plasuje się w środku stawki, zaś Gwardia wciąż jest outsiderem.

Gwardia Koszalin - Legionovia Legionowo 1:1 (0:0) 0:1 - Mateusz Żebrowski 67' 1:1 - Junpei Shimmura 71'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gwardia Koszalin wywalczy utrzymanie w II lidze?