II liga: nikt nie gonił Warty Poznań. Padła twierdza ŁKS-u Łódź

Żadna drużyna z grupy pościgowej nie zwyciężyła w 10. kolejce II ligi i liderem pozostała Warta Poznań. Po sześciu meczach bez porażki padła twierdza ŁKS-u Łódź. Beniaminek przegrał 1:2 z Olimpią Elbląg.

piłka nożna / piłka nożna
10. kolejka rozpoczęła się w piątek zwycięstwem 3:0 Warty Poznań ze Zniczem Pruszków. W nagrodę Zieloni wrócili na pozycję lidera. W sobotę żadna drużyna z grupy pościgowej nie była w stanie wyprzedzić podopiecznych Petra Nemca.

Po punkcie dopisali sobie piłkarze Radomiaka Radom i GKS-u 1962 Jastrzębie. Drużyna Jerzego Cyraka zremisowała 2:2 ze Stalą Stalowa Wola, a potyczka beniaminka z Wisłą Puławy zakończyła się wynikiem 1:1. Jeszcze gorzej poszło klubom z ziemi łódzkiej. GKS Bełchatów przegrał 1:2 z ROW-em 1964 Rybnik, a ŁKS Łódź w identycznym wymiarze z Olimpią Elbląg.

Twierdza ŁKS-u padła po sześciu meczach bez porażki. Po awansie beniaminek wygrał i zremisował po trzy starcia na swoim terenie. Również z Olimpią prowadził dzięki bramce Jewhena Radionowa w 41. minucie. Przyjezdni odwrócili wynik 0:1 na 2:1 w ostatnim kwadransie dzięki akcjom Mateusza Szmydta i Antona Kołosowa. Niespodziewanie Olimpia odniosła w Łodzi pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w sezonie.

Wspomniany Radionow jest współliderem klasyfikacji strzelców. Na szczycie rankingu towarzyszą mu z siedmioma golami Piotr Giel oraz Leandro, którzy również trafili do bramki przeciwnika.

Najwyżej notowana drużyna, która w sobotę odniosła zwycięstwo, to Błękitni Stargard. Przerwała pasmo remisów i nudnych meczów na własnym stadionie i pokonała 2:0 Garbarnię Kraków. Błękitni musieli radzić sobie w dziesięciu przez ponad połowę spotkania. W osłabieniu nie tylko zachowali czyste konto, ale nawet powiększyli prowadzenie. Autorami goli byli młodzieżowcy Grzegorz Szymusik oraz Mateusz Węsierski.

10. kolejka II ligi:

GKS 1962 Jastrzębie - Wisła Puławy 1:1 (0:0)
1:0 - Krzysztof Gancarczyk 8'
1:1 - Piotr Darmochwał (k.) 45'

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 2:2 (1:2)

1:2 - Anton Kołosow 85'

GKS Bełchatów - ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:1)
1:0 - Piotr Giel 30'
1:1 - Dawid Bober 42'
1:2 - Dawid Bober 50'

Błękitni Stargard - Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)
1:0 - Grzegorz Szymusik 34'
2:0 - Mateusz Węsierski 68'

Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:2)
0:1 - Jakub Księżniakiewicz 18'
1:1 - Mikołaj Gabor 25'
1:2 - Mateusz Broź 32'
2:2 - Krzysztof Wicki 65'

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 1:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Marchewka 24'
1:1 - Kamil Nitkiewicz (k.) 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań będzie liderem po rundzie jesiennej II ligi?