LM: Real Madryt podbił Dortmund. Drużyna Łukasza Piszczka w opałach

Po sześciu nieudanych próbach Real Madryt zwyciężył 3:1 na stadionie Borussii Dortmund. Drużyna Łukasza Piszczka traci w grupie Ligi Mistrzów sześć punktów do Realu i Tottenhamu Hotspur. Hat-tricka dla zespołu z Londynu strzelił Harry Kane.

Pierre-Emerick Aubameyang PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
Biorąc pod uwagę dwie ostatnie dekady Real Madryt przyjechał do Dortmundu po raz siódmy. Trzy wcześniejsze mecze zremisował, trzy przegrał. Do wtorku nie zwyciężył i zrobił dużo, żeby zmienić ten stan wbrew przeciętnym wynikom w Primera Division.

Real zmuszał Borussię Dortmund do ataku pozycyjnego, żeby szaleć w kontratakach. Nie minął kwadrans i trzej piłkarze z Hiszpanii wpadli ze sprinterską prędkością w pole karne. Sytuacje podbramkowe zmarnowali Dani Carvajal, Cristiano Ronaldo i Gareth Bale. Sprzed nosa tego ostatniego wybił piłkę Łukasz Piszczek. Na Twitterze porównano powrót reprezentanta Polski do biegu geparda.

Pachniało golem Królewskich. Kiedy ponownie rozmontowali defensywę Borussii, piłka wylądowała już w siatce. W 18. minucie Dani Carvalaj podał futbolówkę za plecy zdezorientowanych Piszczka i Sokratisa Papastathopoulosa do Garetha Bale'a. Walijczyk miał dużo czasu i przymierzył prostym podbiciem w okienko bramki Romana Burkiego.

Po golu rozsądek wziął górę nad gorącą krwią w żyłach madrytczyków. Nie angażowali dużych sił w ofensywę, zagęścili grę przed własnym polem karnym i wciągali w te sidła Borussię. Po szalonych 20 minutach po stronie Realu było więcej wyrachowania, a sytuacje podbramkowe lidera Bundesligi nie były stuprocentowe.

Tempo meczu przypominało spotkania z poprzedniego sezonu. W obu padł remis 2:2. Po dwa gole strzelili wówczas Pierre-Emerick Aubameyang i Karim Benzema. Ten pierwszy był na boisku we wtorek i na jego aktywność liczyli kibice po przerwie. Już w 46. minucie Raphael Varane nie pozwolił snajperowi Borussii na trafienie do siatki z bliska po podaniu Andrija Jarmolenki.

Kara za zmarnowaną szansę nadeszła szybko. W 49. minucie Gareth Bale dołożył asystę do gola, a z dośrodkowania Walijczyka skorzystał Cristiano Ronaldo. Trafienie na 2:1 przebudzonego Aubameyanga było podobne do gola Portugalczyka. W 54. minucie snajper Borussii wyprzedził stoperów Realu i sprytnie dziobnął piłkę po wrzutce ze skrzydła.

Peter Bosz wprowadził na boisko z ławki rezerwowych Juliana Weigla oraz Mahmouda Dahouda. Do końca murawa "płonęła", a na niej trwała wymiana ciosów. Zadać decydujące uderzenie mógł Real, wyrównać mogła Borussia. Ostatnie słowo należało do Cristiano Ronaldo, który huknął w 79. minucie na 3:1 po podaniu Luki Modricia z głębi pola.

W tym samym czasie na Cyprze Harry Kane strzelił trzy gole dla Tottenhamu Hotspur w wygranym 3:0 meczu z APOEL-em Nikozja. Ekipa z Londynu ma komplet punktów po dwóch spotkaniach. Identycznie Real. Borussia traci do obu stołecznych klubów już sześć "oczek".

Borussia Dortmund - Real Madryt 1:3 (0:1)
0:1 - Gareth Bale 18'
0:2 - Cristiano Ronaldo 49'
1:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 54'
1:3 - Cristiano Ronaldo 79'

Borussia: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Omer Toprak, Jeremy Toljan (60' Mahmoud Dahoud) - Gonzalo Castro, Nuri Sahin (60' Julian Weigl), Mario Goetze (76' Christian Pulisić) - Andrij Jarmolenko, Pierre-Emerick Aubameyang, Maximilian Philipp

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Raphael Varane, Nacho - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić (90' Dani Ceballos) - Gareth Bale (85' Lucas Vazquez), Cristiano Ronaldo, Isco (76' Marco Asensio)

Żółte kartki: Toprak, Weigl (Borussia) oraz Bale, Carvajal, Modrić (Real)

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)

APOEL Nikozja - Tottenham Hotspur 0:3 (0:1) 0:1 - Harry Kane 39' 0:2 - Harry Kane 62' 0:3 - Harry Kane 67'