Ligue 1: dużo emocji, bramek i czerwonych kartek. Olympique Marsylia odwrócił losy meczu z OGC Nice, Lyon stracił punkty

Trzy niedzielne spotkania 8. kolejki francuskiej Ligue 1 dostarczyły ogromną dawkę emocji, a zwycięstwa odniosły Olympique Marsylia i ESTAC Troyes, zaś remis padł w starciu Angers SCO - Olympique Lyon.

Tomasz Rosiński
Olympique Lyon Reuters / EMMANUEL FOUDROT / Olympique Lyon
Aż 15 bramek padło w 3 niedzielnych konfrontacjach mistrzostw Francji, co daje średnią aż 5 trafień na mecz. Ponadto sędziowie pokazali cztery czerwone kartki.

Wydawało się, że Olympique Lyon jest na najlepszej drodze do odniesienia zwycięstwa nad Angers SCO, gdyż po 41 minutach prowadził 3:1. Sytuacja uległa zmianie po tym, jak absurdalną czerwoną kartkę pięć minut po rozpoczęciu gry w drugiej połowie otrzymał Marcelo (były zawodnik między innymi Wisły Kraków). Najpierw został on ukarany przez arbitra żółtą kartką, ale jak już odchodził to przypadkowo wytrącił arbitrowi kartonik z ręki, za co został wyrzucony z boiska. Później gospodarze wykorzystali osłabienie przyjezdnych i byli w stanie doprowadzić do remisu 3:3, zdobywając jeden punkt.

Jeszcze ciekawiej było w Nicei, gdzie starcie rozpoczęło się fantastycznie dla ekipy OGC, która po bramkach Mario Balotelliego i Jean'a Seriego wygrywała w 16. minucie 2:0. Wówczas w szeregi miejscowej drużyny jakby wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Olympique. Marsylczycy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 3:2, a dwie bramki zdobył Lucas Ocampos. W drugiej odsłonie jeszcze jednego gola dołożył Luiz Gustavo, który to w 66. minucie za faul otrzymał czerwoną kartkę. OGC Nice, mimo gry w przewadze, nie było w stanie już trafić do bramki rywala i to nawet z "jedenastki" (w 82. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Alessane Plea).

Dość niespodziewane zwycięstwo 2:1 nad AS Saint-Etienne odniosła drużyna ESTAC Troyes, a gole dla niej strzelili Bryan Pele oraz Saif-Eddine Khaoui.

3:3 - Ismael Traore 67'

Czerwona kartka: Marcelo (Olympique Lyon) w 50. minucie.

2:4 - Luiz Gustavo 48'

Czerwona kartka: Luiz Gustavo (Olympique Marsylia) w 66. minucie.
W 82. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Alessane Plea (OGC Nice).

ESTAC Troyes - AS Saint-Etienne 2:1 (1:0)
1:0 - Bryan Pele 41'
1:1 - Hernani 53'
2:1 - Saif-Eddine Khaoui 57'

Czerwone kartki: Karim Azamoum (ESTAC Troyes) w 34. minucie oraz Hernani (AS Saint-Etienne) w 84. minucie.