Sparingowo: Ruch Chorzów przegrał z Podbeskidziem

W meczu sparingowym w Chorzowie zamykający tabelę Nice I ligi Ruch przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Gole dla gości zdobywali Oleksy i Kostorz.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Po sierpniowej wygranej w lidze 1:0, Podbeskidzie po raz kolejny pokonało Ruch Chorzów. Górale przy Cichej zwyciężyli 2:0. Prowadzenie bielszczanie objęli w 35. minucie, po trafieniu byłego zawodnika Niebieskich Pawał Oleksego. Trzynaście minut po zmianie stron wynik ustalił Kacper Kostorz.

Trener Ruchu Juan Ramon Rocha w meczu postawił na zawodników, którzy ostatnio występowali niezbyt często lub niedawno podpisali kontrakt z chorzowską drużyną. W spotkaniu zagrali także wracający po kontuzjach Marcin Kowalczyk i Kamil Słoma.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
0:1 - Oleksy 35'
0:2 - Kostorz 58'

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka (78' Kewin Paszek) - Paweł Starzyński, Marcin Kowalczyk (52' Damian Kuczyński), Michał Rutkowski, Adrian Liberacki - Kamil Słoma, Mateusz Zawal (46' Kacper Czajkowski), Bartosz Nowak, Adam Setla, Sławomir Jaworski (67' Dominik Małkowski) - Łukasz Siedlik.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Fabisiak (46' Rafał Leszczyński) - Marcin Sierczyński, Mariusz Malec (46' Kamil Wiktorski), Bartosz Jaroch, Paweł Oleksy - Miłosz Kozak, Łukasz Hanzel (46' Szymon Szymański), Adrian Rakowski (46' Szymon Zgarda), Dimitar Ilijew (46' Edin Bahtić), Łukasz Sierpina (46' Tomasz Podgórski) - Szymon Sobczak (46' Kacper Kostorz).