II liga: pogrom faworytów. Derby Podkarpacia dla Siarki Tarnobrzeg

Wszystkie kluby z miejsc premiowanych awansem przegrały mecz w 12. kolejce II ligi. Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła 2:1 w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola.

Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg / Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg
Porażka 0:1 w Elblągu to druga poniesiona przez Wartę Poznań na wyjeździe. Jej pogromca Olimpia awansowała do górnej połowy tabeli, a Warta obawiała się przez kilka godzin o pozostanie na szczycie stawki. Niesłusznie. Oba kluby, które mogły dopaść Zielonych, również przegrały swój mecz.

Radomiak Radom został pokonany 1:3 przez Znicza Pruszków. Drużyna Dariusza Żurawia strzeliła zwycięskie gole, grając jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla Filipa Adamczyka. Bramkarz został ukarany za zagranie piłki ręką poza polem karnym. GKS 1962 Jastrzębie potknął się w meczu beniaminków. Garbarnia Kraków zwyciężyła na Śląsku 2:1 i ten wynik należy uznać za największą niespodziankę 12. kolejki.

Po pogromie faworytów rywalizacja o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy odzyskała rumieńce. Do najlepszych zbliżyli się piłkarze ŁKS-u Łódź i Siarki Tarnobrzeg. Drużyna z centralnej Polski pokonała 1:0 Wisłę Puławy, a ekipa Włodzimierza Gąsiora 2:1 Stal Stalowa Wola.

Na gole w derbach Podkarpacia kibice czekali godzinę. Impas strzelecki przerwał Patryk Mikita po indywidualnej akcji. Wyrównał Sebastian Zalepa, który w swoim stylu wykorzystał warunki fizyczne i dośrodkowanie z rzutu rożnego. Siarka odzyskała prowadzenie w 83. minucie dzięki strzałowi z bliska Krzysztofa Ropskiego. Wśród kibiców Stalówki zapanowała konsternacja, jej piłkarze nie potrafili odpowiedzieć i przez minimum pół roku rządzić w regionie będzie Siarka.

Mecze Gryfa Wejherowo z Legionovią Legionowo, a także GKS-u Bełchatów z Gwardią Koszalin zostały przełożone na 18 października.

12. kolejka II ligi:

Olimpia Elbląg - Warta Poznań 1:0 (1:0)
1:0 - Jakub Bojas 41'

Znicz Pruszków - Radomiak Radom 3:1 (1:1)
1:0 - Bartłomiej Faliszewski 14'
1:1 - Leandro 44'
2:1 - Maciej Machalski 72'
3:1 - Mateusz Stryjewski 90'

GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1:2 (1:1)
0:1 - Karol Kosturbała 2'
1:1 - Daniel Szczepan 19'
1:2 - Dariusz Łukasik 53'

ŁKS Łódź - Wisła Puławy 1:0 (0:0)
1:0 - Maksymilian Rozwandowicz 80'

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:0)
0:1 - Patryk Mikita 60'
1:1 - Sebastian Zalepa 78'
1:2 - Krzysztof Ropski 81'

Błękitni Stargard - Rozwój Katowice 1:2 (1:1)
0:1 - Adam Żak 17'
1:1 - Patryk Skórecki 20'
1:2 - Michał Płonka 48'

MKS Kluczbork - ROW 1964 Rybnik 2:2 (0:0)
1:0 - Bartosz Brodziński 53'
2:0 - Damian Warchoł 79'
2:1 - Paweł Jaroszewski 81'
2:2 - Mariusz Muszalik (k.) 88'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Siarka Tarnobrzeg zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?