ME w amp futbolu: reprezentacja Polski z brązowym medalem

Duży sukces odniosła reprezentacja Polski w amp futbolu. Biało-Czerwoni pokonali w meczu o trzecie miejsce Hiszpanów 3:1 i zapewnili sobie brązowe medale.

Łukasz Witczyk
Na zdjęciu Mateusz Kabała z reprezentacji Polski w amp futbolu PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu Mateusz Kabała z reprezentacji Polski w amp futbolu

W regulaminowym czasie gry obie drużyny nie zdobyły bramek i do wyłonienia brązowego medalisty niezbędna była dogrywka. W niej lepiej radzili sobie Polacy, którzy na prowadzenie wyszli w 53. minucie. Wtedy to z najbliższej odległości bramkarza Hiszpanów pokonał 17-letni Jakub Kożuch.

W 60. minucie Polacy wykorzystali błąd defensywy rywali. Kożuch w narożniku boiska przejął piłkę i odegrał do Bartosza Łastowskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Był to jego dziesiąty gol na ME. W 70. minucie Hiszpanie mieli rzut rożny i wykorzystali go, ale w końcówce Polacy zdołali zdobyć trzeciego gola.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej, w którą rywalizują osoby z amputowanymi nogami. Podczas meczu poruszają się oni za pomocą kul.