Niezwykli kibice! Ponad 40 tys. widzów na finale ME w Amp futbolu

Niesamowitą atmosferę swoim piłkarzom zgotowali tureccy fani w finale mistrzostw Europy w AMP futbolu. Ponad 40 tysięcy widzów obejrzało, jak ich reprezentacja sięga po tytuł najlepszej na Starym Kontynencie.

Miłosz Marek
Finału ME w Amp futbolu Materiały prasowe / fot. Mateusz Romian / Twitter / Finału ME w Amp futbolu

Amp futbol to rozgrywki piłkarskie dla zawodników po amputacjach kończyn. Dyscyplina rozwija się coraz prężniej, a wydarzenia takie jak niedzielny finał mistrzostw Europy nadają jej coraz większego prestiżu.

Na Vodafone Park, stadionie Besiktasu Stambuł, rozegrano finał ME w którym gospodarze pokonali Anglików. Tureccy kibice znani są ze swojego fanatyzmu i oddania. Tego nie zabrakło również podczas tej imprezy. Najważniejszy mecz turnieju z trybun oglądało 41 tysięcy widzów!

Trzecie miejsce w imprezie zajęła reprezentacja Polski, która w starciu o brąz pokonała Hiszpanów 3:1. Królem strzelców turnieju został Bartosz Łastowski.